Runājot par šo tematu, vispirms gribas izdalīt to, kas tad ir politiskā kultūra, lai izejot no tā spriestu par šī faktora saistību ar politiskajām institūcijām.
Politiskā kultūra- sevī ietver sabiedrības vērtību, ideālu, uzskatu, vērtējumu, attieksmju un viedokļu atspoguļojumu. Dažādu šķiru starpā valda atšķirīgas politiskās kultūras uzskati, uztvere, piemēram politiskās elites vidū ir cita politiskā kultūra. Līdz ar to var teikt, ka politiskā kultūra un uzvedība vistiešākajā mērā ietekmē politiskās institūcijas un otrādi.
Tomēr vispirms runāšu tieši par sekām, kas, manuprāt ir daudz nozīmīgākas. Kā zināms, konstitūcija ir politiskā institūcija. To, ka politiskā kultūra tieši iespaido konstitūciju var secināt, ja izmanto Slovākijas piemēru. Slovākijā ir viena no modernākajām un labākajām konstitūcijām Eiropā. Tomēr, tajā pat laikā valstī notiek nemitīgi konflikti slovāku pamatnācijas un minoritāšu starpā. Interesanti, ka kaut arī konstitūcija reglamentē attiecības šo nacionalitāšu starpā, tomēr premjera Mečiāra laikā faktiski konstitūcija tika ietekmēta no sabiedrības uzskatiem, uzvedības un politiskās kultūras. Tas nozīmē, ka šajā laikā premjers Mečiārs diezgan ievērojami nostājās pret minoritāšu tiesībām, arī slovāku sabiedrības vidū sākās nacionālistiski “izlēcieni” pret minoritātēm- čigāniem un ungāriem. …