Korupcijai ir daudz dažādu izpausmes veidu, bet tas būtība ir skaidra – amatpersona saņem kādu labumu un pieņem lēmumu nevis sabiedrības, bet gan labuma devēja interesēs. Korupcija ne tikai traucē pārvaldi un grauj sabiedrības uzticību valsts vadības godīgumam un pārvaldes taisnīgumam, bet viennozīmīgi arī nopietni apdraud konkurenci un valsts ekonomisko attīstību tajos gadījumos, kad ārvalstu korporācijas piekukuļo Latvijas amatpersonas, lai iegūtu biznesa priekšrocības.
Kā parāda pasaules pieredze, korupciju pilnīgi novērst nav izdevies nevienai valstij. Bet ja vispār necīnīties ar šo parādību, tad korupcija var novest pie haosa un sabrukuma. Tādā gadījumā priekšrocības būs tam, kam ir nauda, nevis parastajam cilvēkam.
Daudzi politiķi nespēj izteikt vienotu viedokli par lobēšanu un lobisma nepieciešamību valsts pārvaldē. Lobisms ir legalizēts, uzskatāms par nekaitīgu valdības sastāvdaļu Tā ir demokrātijas neatņemama sastāvdaļa. Termins „lobisms” parādījās 19. gadsimta beigās, lai raksturotu specifisko interešu grupu rīcību ASV. Kongresa ēkas vestibilos, jeb lobijos, interešu grupu pārstāvji mudināja garāmejošos ASV kongresmeņus balsot par vai pret kādu jautājumu.
…