• Savs vērtējums
Manuprāt, dzejolis “Pazudušais dēls” atspoguļo mūsu tautas lepnumu, nesalaužamo garu un spēku cīnīties pret pāri darītājiem.
Salīdzinot ar Bībeles motīvu, kur pazudušais dēls simbolizē cilvēka vājumu un tieksmi “pazust” vai kļūdīties, Rainis ir izvēlējies pretēju interpretāciju, kas man ir daudz tuvāka, jo tā uzmundrina un iedvesmo nepadoties arī grūtākajās dzīves situācijās.
2. Izskaidrot dzejoļa krājuma “Tālas noskaņas zilā vakarā” 7 metaforiskos nodaļu virsrakstus, raksturot motīvus nodaļās + piemēri no dzejas!
Dzejoļu krājums “Tālas noskaņas zilā vakarā” sākas ar ievaddzejoli, kurā Rainis attēlo savu došanos trimdā, tam seko septiņas savstarpēji tematiski saistītas nodaļas, kurās atsevišķi motīvi papildina cits citu, līdz sasniedz kulmināciju pēdējā nodaļā, kurai seko epilogs.
Dzejoļu krājuma nosaukums, veltījums un divi moto norāda šī dzejoļu krājuma saturisko virzienu, kā arī attēlo liriskā varoņa ilgas pēc dzimtenes, kura viņam nav sasniedzama. Ar metaforām un alegorijām dzejoļu krājumā pausta tiekšanās pēc pārmaiņām, attēlots tā laika sabiedrības noskaņojums.
Dzejoļu krājums “Tālas noskaņas zilā vakarā” ir iedalīts šādās nodaļās: “Aiz apmiglota loga”, “Piekvēpis gaiss”, “Trejkrāsainā saulīte”, “Zem vientulības tumšzaļiem spārniem”, “Nakts ēnas”, “Zelta tvaiks” un “Priekšpavasaris”.
…