Tikai pēc pumpuriem var pateikt, kā šie koki atšķiras no pārējām sugām. Labvēlīgos apstākļos, tā sauktie sekundārie pumpuri ir izstrādāti, lai vēl ātrāk reaģēt uz dažādām pārmaiņām, laikapstākļiem, dzīvām būtnēm, u.c. Vairums vītolu ir krūmi, Sudraba Vītols ir viens no izņēmumiem ar koka formas izcelsmi. Šī ir vispazīstamākā un lielākā vītolu suga, kas sasniedz apmēram 30 metru augstumu.
Sudraba Vītola ziedi ir, tāpat kā visiem vītoliem, ļoti vienkāršas struktūras. Tas nav viss, ne vienmēr apputeksnēšanai vajadzīgs, visa zieds tā, ka apmēram 5 cm garas ziedlapas ir salīdzinoši neuzkrītošas. Vienkāršs ziedēšanas laiks mūsdienās jāinterpretē tādējādi, ka vītoli nav klasificējamas kā īpaši oriģināli, bet, gluži pretēji, jo īpaši nesen, jo evolūcijas laika gaitā ir bijis arvien lielāka samazināšanās redzamo ziedu sulas sastāvdaļās. Apputeksnēšanās notiek kukaiņiem vācot nektāru sulas gadījumā.
Kura strauji attīstās augļu kapsulās, kas pārsprāgst vasaras sākumā uz koka un tiek apsētas ar lidojošo matiņu sniegtajām sēklām. Kopumā var teikt, ka raudošais vītols ir meistars visnelabvēlīgākajo apstākļu pielāgošanā.
…