6 pazīmes, kas pierāda, ka "Sapnis" ir impresionisma darbs
1. Daba novelē pastiprina emocionālo noskaņu : "Lielā dārza galā, aiz ābelēm un ziedošiem ceriņiem, pašā ziediņu malā, kur starp divām liepām bija ietaisīts dēļa sols, sēdēja jauneklis un baltā uzvalkā ģērbusēs jaunekle."
2. Kontrasti - darba emocionalitāti un impresionismu pastiprina savādi, pat nedaudz paradoksāli dabas kontrasti: "Pie bāli zilām debesīm spīdēja mēness(..)"
3. Sintakse - Novelē ir izmantoti īsi, lakoniski teikumi, kā, piemēram, : "Abi klusēja.", "Tad viņš satvēra arī viņas otru roku.", "Sapnis bij izsapņots.", kas arī pastiprina noveles emocionālo nokrāsu, padara notikumus aktuālākus, satraucošākus. Vēl emocionalitāti novelē pastiprina pieturzīmju lietojums, bieži izmantotas daudzpunktes un domu zīmes: "kad tu zinātu...cik ļoti... cik ātri... tā uz reizi... cik ļoti..ļoti", "Pirmiņ...kad tu ar viņu dancoji...man palika tā žēl... es domāju: nebūtu labāk nācis.", "Ak--šo to...".
4. Jūtu,smaržu gleznas : "It kā piekusis maigs vējiņš lēnām, lēnām laidās pār kalnu.", "Mūzikas un danču troksnis, kas laiciņu bij klusējis, atskanēja no jauna, un vilnis ceriņu smaršas pārplūda pār abiem."
5. Tagadnes forma - par darba piederību impresionismam liecina arī tagadnes forma, kurā darbs ir rakstīts: "Viņš bij atspiedies pret liepu un lūkojās, rokas pār galvu, tās zaros, viņas acis bij piegrieztas viņa veselībā ziedošai, šķīstajai sejai."
6. Skaņas pastiprina darba spraigumu: "(..) pavasara nakts rosīgās dzīves un slepenās darbošanās paklusās pusnoslēpumainās skaņas jaucās ar jautro troksni, kas reizēm diktāk, reizēm klusāk pa mājas vaļējiem logiem līdz ar lampu uguns sarkano gaismu plūda laukā."
…