Visā pasaulē pašlaik notiek pārmaiņas, ko dēvē par globalizāciju. Informācija un tehnoloģiju straujā attīstība un ienākšana ikdienas dzīvē ir mainījusi sabiedrības attīstību un dzīves ritmu. Tas kļuvis daudz dinamiskāks un ātrāks. Ir cilvēki, kuri nespēj pielāgoties strauji mainīgajiem apstākļiem un pārmaiņām, tāpēc rodas daudz jaunu problēmu un vajadzību.
Šajos sociāli grūtajos laikos liela loma ir dažādu veidu pakalpojumiem, kuru galvenais uzdevums ir palīdzēt konkrētām sociālajām grupām neizkrist no ekonomiskās un sociālās aprites.
Vecāka gadagājuma cilvēki veido nozīmīgu sociālo grupu, kuras sastāvdaļa ir sabiedrības daļa, kura ir plaši atzīta un atzīta par svarīgu sociālo un demogrāfisko fenomenu. (Ozola I., 2021).
Sabiedriskais darbs ar veciem cilvēkiem kļūst arvien būtiskāks, ņemot vērā pasaulē notiekošo demogrāfisko pārmaiņu un iedzīvotāju novecošanos. Šīs tendences ne tikai rada izaicinājumus veselības un aprūpes sistēmām, bet arī uzliek jaunas prasības sociālajiem darbiniekiem un sabiedrībai kopumā. (Beitika I., 2015).…