1.Saist.ties.jēdziens,to rašanās pamati.Ties.n. Kopums,kas regulē saist rašanos,izpildi,izbeigšanos,pārkāpumu sekas; arī tās tiesības,kas pēc darījuma vai cita pamata rodas konkrētai personai kā ralatīvas tie.att. Dalībniecei. ST objektīvā nozīmē ir tā CT daļas,kas regulē mantisko attiecību dinamiku.Vairākums saistību subjektīvā nozīmē izpaužas kā pozitīvi vērtējamas parādības- līgumi u.c.darījumi, kas nodrošina materiālo vērtību un naudā novērtējamu nemantisko labumu pāreju no viena subjekta pie otra. Negatīvi vērtējamas ir tiesību pārkāpumu sekas.STir civiltiesisko normu kopums, kas regulē sabiedrībā pastāvošās mantiskās attiecības, kas rodas sakarā ar lietu nodošanu citas personas īpašumā, lietošanā sakarā ar darba vai pakalpojuma veikšanu citas personas labā, kā arī sakarā ar prettiesisku darbību, kas ir nodarījusi kaitējumu personai vai tās mantai.
ST ir arī tās civilties. normas, kas aizsargā fizisku un juridisku personu personiskos nemantiskos labumus un paredz atbildību par to aizskārumu.STpamati:
no tiesisk.darījumiem,
no neatļautas darbības,
uz likuma pamata.Ties. darījumi- personu gribas akti, kas tieši vērsti uz ties.att. Nodibināšanu.
Neatļauta darbība- kā līguma pārkāpšana, ārpuslīgumiskie pārkāpumi (miesas, mantas bojājumi).Uz likuma pamata- nav nekādu gribasizteikumu. (likumisko % maksā-šanas pienāk). Sastāvs- ST parasti ir mantiskās ties.att., jo tā ir saistītas ar mantiskām vērtībām. Bet regulē arī nemant. labumu aizskāruma gadījumus (goda, cieņas aizskārumi). Arī saist., ko radījusi neatļauta darbība prettiesiskas rīcības rezultātā, pien. vienmēr izpaužas mant. atlīdzības formā. ST regulē mantisko att. Dinamiku. ST nosaka tiesības un pienākumus mantas atsavināšanai, pakalpojumu sniegšanai un citādas rīcības procesā, kurā tiek noslēgti un izpildīti līgumi, noskaidroti ties. pārkāpumu apstākļi un ar tiem saistītā mantiskā atbildība.ST tiesisko att. Elementi ir objekts(luetas,īpašums,manta,nauda), subjekts (kreditē. un parādnieki), saturs.
2.Līguma jēdziens un būtība. Līgums ir visplašāk lietotais saistību nodibināšanas veids. Personas ar to palīdzību regulē gan rīcību ar lietām, gan darbu izpildi, svešu lietu pārzināšanu, saskaņotu darbību kopīga mērķa sasnigšanai. L ir personu gribas attiecība, vienošanās.Līgums plašākā nozīmē ir ikkatra vairāku personu savstarpēja vienošanās par kādu tiesisku attiecību nodibināšanu, pārgrozīšanu vai izbeigšanu.Līgums šaurākā, nozīmē ir vairāku pers.savstarpējs ar vienošanos pamatots gribas izteikums, kura mērķis ir nodibināt saistību tiesību.Pie katras saistību līguma būtības pieder vienas puses apsolījums un tā pieņemšana no otras puse vai savstarpējs apsolījums un tā pieņemšana no abām pusēm. Vienpusējs apsolījums, kuru vēl nav pieņēmusi otra puse, nenodibina nekādu saistību.Vienpusēji L, kuros vienai pusei ir tikai tiesības, otrai- tikai pienākumiDivpusēji- kuros abām pusēm ir gan tiesības, gan pienākumi.
3.Līguma puses.
…
īss konspekts-spikeri eksāmenam.
- Saistību tiesības
- Saistību tiesības
- Saistību tiesības
-
Ты можешь добавить любую работу в список пожеланий. Круто!Saistību tiesības
Конспект для университета13
-
Saistību tiesības
Конспект для университета31
-
Civiltiesības: saistību tiesības
Конспект для университета12
-
Saistību tiesības - līzings, faktorings, noma, aizdevums, pirkums ar pēcmaksu, faktorings, cesija
Конспект для университета9
-
Darba un saistību tiesības
Конспект для университета7