Cilvēku attieksme pret politiku ir ļoti dažāda, līdz ar to politika veidojas daudzpusīga. Vieni ar to aizraujas, piemēram, seko līdzi vēlēšanām gluži kā Olimpiskajām spēlēm, otrus politika fascinē, jo tiek izprasts kā tā darbojas, ietekmē sabiedrību utt., citi politiku neieredz, ienīst, jo realizētā politika nostāda cilvēkus un to grupas vienu pret otru, vēl citi cilvēki politiku uztver kā ko ļoti garlaicīgu un neinteresantu, līdz ar to veidojas dažādi politikas vērtējumi.
Politika ir saistīta ar publisko lēmumu kontroli starp cilvēkiem, kuri dzīvo konkrētā teritorijā, kur šī kontrole ir autoritatīva vai arī realizēta ar piespiešanas metodi. Politiskie lēmumi ietekmē noteiktas grupas un veido politisko sistēmu, šādi lēmumi tiek studēti un veido politikas zinātnes pamatus. Sabiedriskā doma veidojas no šo lēmumu sfēras (publiskie – privātie). Totalitārās valstīs publiskā sfēra aizņem lielāko daļu, privātajai sfērai atstājot nelielu daļu, citos režīmos ir ievērojams privātās sfēras pārsvars.
Salīdzināt iespējams visdažādākās lietas. Sākot no indivīdiem (valsts pārvaldes sistēmu tiek veidota no indivīdiem, kuriem sabiedrība leģitimē to vietā veidot politiku)1, līdz politiskajām sistēmām un dažādām aģentu ietekmēm uz iepriekšminētajiem.…