Cirks Senajā Romā ir bijis pavisam savādāks nekā tas ir mūsdienās. Senajā Romā viens no to laiku populārākajiem cirkiem ir bijusi zirgu skriešanu. Skatīties zirgu skriešanas sacensības romieši gāja vislabprātāk. Vietu, kurā tās notika, sauca par cirku vai hipodromu. Vienā dienā notika līdz 24 sacensībām. Skriešanas sacensībās parasti piedalījās 4 komandas ar 12 pajūgiem, un tiem bija jāveic septiņi apļi.
Senās Romas teātrim un dramaturģijai bija ļoti liela nozīme Eiropas teātra un dramaturģijas attīstībā (it īpaši klasicisma laikmetā). Savu plašu izplatību Romā teātris ieguva sākot ar III gs. p.m.ē., pēc tā, kad starp Romu un Grieķiju nodibinājās cieši sakari. Tomēr romiešu teātri atšķirībā no grieķu teātra tika celti līdzenā laukumā.
Gladiatoru cīņas notika ietilpīgā amfiteātrī, kur skatītāju skaits sniedzās vairākos tūkstošos. No grāmatām un filmām mums ir radies neizdzēšams iespaids par gladiatoru cīņām Senajā Romā kā par ļoti asiņainu un nežēlīgu izrādi, kas bieži beidzās ar gladiatora nāvi.Par gladiatoru bieži vien kļuva vergi, kuri bija izdarījuši tādus ļoti smagus pārkāpumus kā bandītisms, zagšana, ļaunprātīga dedzināšana, nodokļu nemaksāšana vai sacelšanās pret savu saimnieku.
Par visu laiku zināmāko gladiatoru tiek uzskatīts Spartaks, kurš krita gūstā karā ar romiešiem.