Eksporta apjoma pieaugus par 1% 1995.g. nozīmē ievērojamu eksporta tirgus daļas pazaudēšanu. Eksporta tirgus daļas ir kritušās katru gadu kopš neatkarības.
1997.g. ārējais pieprasijums pacēlas, atspogulo arī lielāku partneru ekonomikas izaugsmi, un Sl. Ekonomikas konkurētspēja uzlabojās, eksports vilnveidīgi pieauga vairak ka par 11% re’alos term. Un tirdzniecības deficīts samazinājās par ½ % no GDP. Ļoti pieticigas eksporta cenu pieaugums ari liecina, ka eksportētaji veic pasākumus, lai atgūtu zaudētās tirgus daļas. Sl. Veiksmigais eksporta izpildijums turpinajas 1998.g. eala eksporta izaugsme bija stipra (7%) un iespiesanas tirdzniecības partneru valstu tirgos turpinājās.
1999.gadā bija vājš pieprasījums no Sl. Lielāko tirdzniecības partneru puses ES un tā rezultāta pirmos 7 mēnešus 1999.gada, eksports uz šīm valstīm nepieauga $, salīdzinot to pašu peridu 1998.g. Eksportu arī ietemēja krīzes citos reģionos: eksports uz Krieviju nokritās apmēram uz pusi no apjoma , ko eksportēja gadu atpakaļ. Un tirdzniecība ar Horvātiju, kas sastādīja tuvu 10% no kopējā eksporta 1998.g.
Kosovas krīze tieši neietekmēja Sl. Tirdzniecību, būtiski neietekmēja, Jo Sl tirdzniecība ar bijušajām Dienvidslāvijas republikam ir maza. (iz/nemot Horvātiju). Un Sl.preču transporta uz citiem tirgiem nebija atkarīgs no tranzita ceļiem caur DSL.…