-
Sniega leopards
Sniega leopards ir vientuļš, kas dzīvo pasaules augstākajos kalnos. Šajos reģionos dzīvo nedaudz dzīvnieku, tādēļ leopards, dzenoties pakaļ medījumam, šķērso lielas teritorijas. Sniega leopards dzīvo augstu kalnos, arī dažos Himalaju reģionos. No lejas teritoriju ,kur viņš ir sastopams, norobežo meži. Šis plēsējs ,neraugoties uz starptautisko aizsardzību, tiek nogalināts skaistā kažoka dēļ.
Pamatdati.
Izmēri:
Garums: 120 līdz 150 cm.
Astes garums: līdz 100 cm.
Svars: 25 līdz 75 kg.
Vairošanās:
Pārošanās periods: ziemas beigas; mātītei divas reizes gadā.
Grūtniecība: 98 līdz 103 dienas.
Mazuļu skaits: katrā metienā 1 līdz 5.
Dzīvesveids:
Paradumi: Vienpatis, katram sniega leopardam ir sava teritorija.
Barība: Kalnu kazas un aitas, brieži, meža cūkas, mazi zīdītāji un putni.
Dzīves ilgums: Nebrīvē 20 gadi.
Radniecīgas sugas:
Sniega leopards pieder lielo kaķu apakšdzimtai (tīģeris, lauva, leopards, jaguārs).
Barība.-reģionos, kur gūti pieejamās vietās dzīvo sniega leopards, ir pavisam maz dzīvnieku, kas varētu būt viņa medījums. Tādēļ sniega leopards parasti medībās dodas viens. Par viņa upuri kļūst kalnu aitas, kalnu kazas un vītņragu kazas. Ķer arī zaķus, pat peles un putnus.
Ziemā skarbā laika dēļ spiests doties uz zemākām teritorijām, kur medī briežus, antilopes un mežacūkas.
Sniega leopards pielavās upurim un negaidīti uzlec tam virsū. Spēj aizlēkt pat 15 metrus. Lec arī tādēļ, lai piekļūtu kādai nepieejamai klinšu nokarei, uz kuras labprāt atpūstos vai uzglūnētu lomam.
Kā jau lielākā daļa gaļēdāju, sniega leopards lomu sāk ēst no ķermeņa pakaļdaļas un vispirms noplēš vēdera kārtas, izēd iekšējos orgānus, tikai pēc tam mielojas ar gaļu no muguras.
Vide- Sniega leopards lielā augstumā Himalajos apdzīvo rododendru mežus un klinšainas teritorijas virs šo mežu robežas.
Par savu midzeni izvēlas alu vai klinšu aizu. Sniega leoparda skaistais, biezais kažoks sargā viņu no saules stariem vasarā un aukstuma, kad viņš laužas cauri sniega kupenām.
Sniega leopardam uz ķepām ir biezu spalvu klāti spilventiņi, kas neļauj grimt sniegā- viņš traucas pa sniegu kā raķete. Vasarā šie spilventiņi ne tikai ļauj staigāt pa asiem akmeņiem, bet arī izolē no klinšu virsmas, kas retajā kalnu gaisā sakarst.
Vairošanās – Sniega leopardu pārošanās periods iekrīt ziemas beigās. Mātītei pārošanās laiks var būt divas reizes gadā. Pirmajā reizē tas ilgst nedēļu, un, ja šajā periodā mātīte netiek apaugļota, viņa ir gatava pāroties otrreiz- tagad šis periods ilgst 70 dienas.
Apaugļotā mātīte uzmeklē norobežotu vietu klinšu aizā, kur veido midzeni, ko izklāj ar savu vilnu. Dzemdības sākas pēc 14 grūtniecības nedēļām, mātīte dzemdē vienu- piecus mazuļus.
…
- Brūnais lācis
- Ķemeru purvs kā aizsargājama dabas teritorija
- Sniega leopards
-
Ты можешь добавить любую работу в список пожеланий. Круто!Brūnais lācis
Конспект для основной школы2
-
Ķemeru purvs kā aizsargājama dabas teritorija
Конспект для основной школы2
-
Dabas katastrofas
Конспект для основной школы1
-
Ūdensžurka
Конспект для основной школы2
-
Atkritumi Saldus pilsētā un rajonā
Конспект для основной школы3