„Lietuvas un Igaunijas rezidentu tiešās investīcijas Latvijas uzņēmumu reģistrētajā pamatkapitālā. Investīciju apjoms aprēķināts no 01.01.1991 līdz katra gada beigām - 31. decembrim (ieskaitot).
Statistikas pārskatā nav iekļauti dati par tām investīcijām, kurām nav reģistrēts investīciju datums. Pārskatā norādīts līdz atbilstošā gada beigām veikto investīciju kopējais apjoms latos un Latvijas uzņēmumu skaits, kuros investīcijas veiktas.
Ja investīcijas reģistrētas ārvalstu valūtā, summas konvertētas uz latiem pēc atbilstošās valūtas aptuvena kursa.”[2]
Uzņēmumi, kuru ieraksti ir pieejami no 2001. līdz 2005. gadam par to apgrozījumu un peļņu (pirms ārkārtas posteņiem un nodokļiem un pēc nodokļiem). Tabulā parādīti pieci lielākie uzņēmumi (no ) pēc to peļņas pēc nodokļiem.
„Iekšzemes kopprodukts (IKP) ir jēdziens ekonomikā, kas apzīmē visu saražoto preču un pakalpojumu vērtību kādas teritorijas ietvaros kādā laika periodā (parasti gadā).
IKP atšķiras no nacionālā kopprodukta ar to, ka neņem vērā starptautisko ienākumu sadali, mērot to, cik daudz vērtības ir radīts tajā teritorijā, nevis cik daudz ieņēmumu tā ir guvusi.
Nominālais IKP ir tieši naudas cena precēm un pakalpojumiem, tomēr parasti lieto reālo IKP, kurā tiek ņemta vērā inflācija, lai varētu salīdzināt preču un pakalpojumu daudzumu.
Lai salīdzinātu dažādu valstu IKP, ja tie ir mērīti dažādās valūtās, ir divas metodes, kas bieži dod ļoti atšķirīgus rezultātus:
pēc valūtas kursa;
pēc relatīvās pirktspējas.” [1].…