Lielas iespējas valsts ekonomiskajai attīstībai dod investīciju piesaiste konkurējoša tirgus apstākļos, jo sevišķi svarīgi ir piesaistīt ārvalstu investīcijas.
Latvijas Republikai ir priekšrocības novērtēt citu valstu uzkrāto pieredzi investīciju jomā un ar to saistītās valsts politikas un normatīvo aktu izstrādes jomā, tajā pat laikā jāsecina, ka visaptverošs starptautiska līmeņa regulējums ārvalstu investīciju plūsmas regulēšanai nav panākts.
Ne mazāk svarīgi pierādījumi investīciju nepieciešamībai ir arī no ekonomiskā viedokļa: 1991. gada vidū uzsāktā valsts īpašuma objektu un uzņēmumu privatizācija, lai nodrošinātu nepieciešamo investīciju piesaisti tiem, kā arī veicinātu dabīgo monopolu konkurenci, tos pārveidojot par publiskajām akciju sabiedrībām, Ņemot vērā, ka piesaistot ārvalstu investorus veidojot kopuzņēmumus, starp darījumu dalībniekiem veidojas tiesiskās attiecības ar ārvalstu elementu - šīs attiecības pakļaujas gan starptautisko tiesību normām, gan valstu nacionālajai likumdošanai. Šādu kopuzņēmumu darbības viena no aktuālajām problēmām ir uzņēmuma vadības nodrošināšana, jo, kā atzīst ASV investīciju sabiedrības New Century Holding pārstāvis Baltijas valstīs Kārlis Cerbulis:”Tomēr būtiskākā problēma ir faktā, ka Latvijā nav likumdošanas, kas aizsargātu mazākuma akcionāru intereses ... būt finansiālam investoram Latvijā un kā vienam no daudzajiem uzņēmuma akcionāriem cerēt arī uz peļņu no šiem ieguldījumiem ir gaužām grūti”, kaut gan pastāv arī uzskats, ka šī nebūt nav tikai valstu nacionālajā likumdošanā risināma problēma.…