STARPTAUTISKĀS PRIVĀTTIESĪBAS
1. STARPTAUTISKO PRIVĀTTIESĪBU JĒDZIENS, AVOTI (STARPTAUTISKAIS (ARĪ DIVPUSĒJIE TIESISKĀS PALĪDZĪBAS LĪGUMI), ES (NOZĪMĪGĀKĀS REGULAS) UN NACIONĀLAIS REGULĒJUMS (CL IEVADS, CPL F DAĻA), TIESĪBU AVOTI UN TO PIEMĒROŠANAS NOSACĪJUMI (T.SK. TO TVĒRUMS), INTERPRETĀCIJAS METODES.
STARPTAUTISKO PRIVĀTTIESĪBU JĒDZIENS. Starptautiskās privāttiesības primāri ir teorija bija par kolīziju normām. Starptautiskās privāttiesības ir patstāvīga tiesību nozare, kura pēc savas dabas ir polisistēma. Starptautiskās privāttiesības ir civiltiesību nozare, jo tās regulē tikai privātās attiecības starp fiziskām un juridiskām personām, bet nepastāv sabiedrības intereses.
STARPTAUTISKO PRIVĀTTIESĪBU AVOTI. Starptautisko privāttiesību avoti ir katras valsts iekšējie normatīvie akti, starptautiskie līgumi, starptautiskās tiesiskās paražas un tiesu precedenti. Pārrobežu noteikumi ģimenes lietās:
Galvenie starptautisko privāttiesību avoti ģimenes tiesībās:
1. Hāgas Starptautisko privāttiesību konferences ietvaros noslēgtās konvencijas – to ir diezgan daudz; jau 1902.gadā tika izdotas divas konvencijas (tā pirmās kodificēja pārrobežu ģimenes tiesības), kuras parakstīja pamatā Eiropas valstis un Japāna;
2. ES tiesību akti – arvien vairāk tiecas normativizēt šo jomu.…