Par termoreaktīviem polimēriem sauc polimērus, kuri karsējot pārvēršas par cietiem, nekūstošiem un nešķīstošiem materiāliem.
Lineāri vai sazaroti polimēri ar noteiktu ķīmisko uzbūvi kausējuma stāvoklī ķīmiskajos procesos var izveidot režģveida konfigurāciju. Šīs pārvērtības rezultātā kausējums sacietē. Termoreaktīvos jeb neatgriezeniski cietējošos polimērus sildot pārvērst kausējumā vairs nav iespējams. Režģveida polimēru atomu virknes savā starpā saista ķīmiskās saites; šīs virknes vairs nav patstāvīgas struktūrvienības un cita no citas bez ķīmisko saišu sagraušanas vairs nav atdalāmas. Tāpēc režģveida polimēri nešķīst un sildot nekļūst mīksti. Tie ir arī stingrāki un mehāniski izturīgāki nekā lineārās vai sazarotās struktūras polimēri. Jo blīvāks šķērssaišu tīkls režģī, jo vairāk šīs īpašības izpaužas.
Termoreaktīvo polimēru paveids ir elastomēri, kuru molekulām režģa struktūra ir reta, neblīva. Starp režģa krustpunktiem molekula var brīvi svārstīties – izstiepties un atkal saritināties. Šie polimēri ir elastīgi. …