-
Tiesu medicīna
Iekšējo orgānu bojājumi – vaļēji, slēgti:
- Asinsizplūdumi – visbiežāk rodas sitiena rezultātā;
- Plīsumi – rodas tiešā spēka pielikšanas vietā – sitot, saspiežot; tos var radīt arī lauztu kaulu gali un ķermeņa satricinājums (plīst iekšējie orgāni);
- Ķermeņa daļu atrāvums – rodas sprādzienu, cirtienu rezultātā.
- Dragājumi – rodas no liela spēka iedarbības, tiek pilnīgi izjaukta orgānu vai to daļu struktūra;
- Sašķaidījumi – rodas saspriežot ar ļoti lielu spēku, uzkrītot smagiem priekšmetiem, iekļūstot darbgaldu kustīgos mehānismos (samalšana)
Trulu traumu rašanās mehānisms:
1. Sitiens – straujš grūdien no kustībā esoša priekšmeta un cilvēka ķermeņa īslaicīgas sadursmes. Saskares vietās rodas bojājumi – asinsizplūdumi, nobrāzumi, sistas brūces, kaulu lūzumi, iekšējo orgānu plīsumi un satricinājums.
Sistas brūces rada sitieni ar trulu priekšmetu vietās, kur zem ādas ir kauls. Tām ir nelīdzenas, nobrāztas malas ar asinsizplūdumiem.
Satricinājums no sitiena var skart atsevišķas ķermeņa daļas vai visu ķermeņi.
2. Saspiešana – notiek diviem spēkiem iedarbojoties centripetāli no pretējām pusēm. Bojājumu smagums un apjoms ir atkarīgs no priekšmeta masas un virsmas laukuma, kas kontaktējas ar cilvēka ķermeni.
Saspiešana rodas zemes nogruvumos, ēku sagāšanās un smagu priekšmetu uzvelšanās gadījumos. Pie tam visvairāk tiek bojāti kauli un iekšējie orgāni.
„Chrush” sindroms (ilgstošas saspiešanas sindroms) rodas pēc ilgstošas mīksto audu saspiešanas, ja cilvēks izdzīvo. Mīkstie audi ir pietūkuši un nekrotizēti. Izveidojas akūta nieru mazspēja.
3. Iestiepšana –ārējiem spēkiem iedarbojoties uz ķermeni centrifugāli, rodas plēstas brūces un ķermeņa daļu atrāvumi. Visbiežāk šīs brūces atrodas kaulu lūzuma vietās vai ķermeņa daļu atrāvumu malās. Plēstām brūcēm malas ir nelīdzenas bez nobrāzumiem.
4. Berze – traumējošais priekšmets saskaras ar cilvēka ķermeni zem šaura leņķa un pārvietojas pa to vai arī paša cilvēka ķermenis slīd pa kāda priekšmeta virsmu. Rodas nobrāzumi, seklas brūces, ādas atslāņojumi līdz pat kaula noslīpēšanai.
5. Saliekšana – traumatiskas iedarbības veids, kas bieži rada kaulu lūzumus
6. Rotācija (vērpe) – traumatiskas iedarbības veids, kas rada stobrkaulu spirālveida lūzumus.
…
Konspekts tiesu medicīnā Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra darbību reglamentējošie dokumenti: • MK noteikumi Nr 776. „Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra nolikums”. • MK noteikumi Nr. 51. „Tiesmedicīnisko ekspertīžu veikšanas kārtība”. • MK noteikumi nr. 427. „Tiesu eksperta sertifikācijas un resertifikācijas kārtība”. • LR likums „Par miruša cilvēka ķermeņa aizsardzības un cilvēka audu un orgānu izmantošanu medicīnā” likuma mērķis ir pasargāt miruša cilvēka ķermeni no necienīgas un nelikumīgas rīcības ar to. Likums nosaka kārtību, kādā dzīva vai miruša cilvēka ķermeņa audus un orgānus var izmantot zinātniskiem pētiījumiem un mācību mērķiem, transplantācijai, ārstniecisku preperātu un bioprotēžu izgatavošanai. Eitanāzija – mūsdienās ar to apzīmē ātru, bezsāpju nāvi, ko izsauc mākslīgi bezcerīgi slimiem cilvēkiem, lai tvieglotu bezjēdzīgās ciešanas. Eitanāzija kā veids atņemt pacientam dzīvību, pat pēc pacieneta vai tuvinieka lūguma, ir .........
- Politiskās institūcijas. Tiesu vara
- Tiesu medicīna
- Tiesu varas institūcijas
-
Ты можешь добавить любую работу в список пожеланий. Круто!Politiskās institūcijas. Tiesu vara
Конспект для университета4
-
Tiesu varas institūcijas
Конспект для университета41
-
Eksāmena atbildes tiesu medicīnā
Конспект для университета10
-
Latvijas Republikas tiesu iekārta un sistēma
Конспект для университета7
-
Tiesu medicīna
Конспект для университета2