Kartogrāfiskajos materiālos atrodamās reljefa formas un morfoloģiskie elementi
- Kartogrāfiskajos materiālos redzams, ka teritorijā ap šķērsprofilu redzami daudzi purvi, kas liecina par to, ka šeit agrāk plūdusi upe, kā arī par to, ka šajā teritorijā, konkrēti tur, kur ir purvi, ir slikta ūdens notece. No kā izriet, ka reljefs šajā teritorijā ir viļņains.
- Šķērsprofila apkārtnē ir redzami daudzi meliorācijas grāvji, kas liecina par to, ka agrāk šajā teritorijā bijušas Latvijai raksturīgās mitrzemes, kuras nepieciešams meliorēt paaugstinātā ūdens daudzuma dēļ.
- Aptuveni 700m no škērsprofila līnijas atrodas vecupes atteka, kurā vēl notiek neliela ūdens apmaiņa, pavasaru palu laikā atteka ar upi saplūst vienā, tādējādi ļoti appludinot vidū esošo saliņu, palu laikā notiek intensīva erozija.
- Kartogrāfiskajā materiālā redzami arī vecupes ezeri, kuros vairs nenotiek ūdens apmaiņa ar pašu upi, pārrāvuma vietā atrodas upes nestie nogulumi. Gaujas labajā krastā aptuveni 150m attālumā (ADA virzienā) un Gaujas kreisajā krastā aptuveni 650m attālumā (RDR virzienā) atrodas vecupes ezeri.
- Darba autors pēc kartogrāfiskajiem materiāliem identificē arī gravu iznesu konusus, kas tika minēti teorētiskajā aprakstā…