19. Kādā secībā un proporcijās likvidators veic sabiedrības mantas sadali likvidācijas gadījumā?
Sākumā ir jāaomierina kreditori. To var darit pārdodot mantu. Pēc parādu nokārtošanas par atlikušo mantu likvidators sastāda likvidācijas slēguma finansu pārskatu un sabiedrībās atlikušās mantas sadales plānu starp dalībniekiem proporcionāli katra dalībnieka ieguldītajai daļai. Mantu sadala ne agrāk kā 2 mēnešus pēd dienas, kad darbiniekiem nosūtīts likvidācijas slēguma finansu pārskats un sabiedrības atlikušās mantas sadales plāns, ja dalībnieki nevienojas, ka to dara ātrāk un ja netiek nodarīts kaitējums kreditoriem. Izmaksas dalībniekiem tiek veiktas skaidrā naudā.
20. Ar ko atšķiras nodalīšanas un sašķelšanas tiesiskās sekas?
Nodalīšanas sekas- sabiedrība turpina pastāvēt un daļa mantas pāriet iegūstošajām sabiedrībā, bet sašķelšanās sekas- sabiedrība beidz pastāvēt bez likvidācijas procesa un visa manta pāriet iegūstošajām sabiedribām. Sašķelšanās gadījumā visi sabiedrības dalībnieki kļūs par iegūstošo sabiedrību dalībniekiem. Nodalīšanās gadījumā par iegūstošās sabiedrības dalībniekiem kļūst daļa sadalāmās sabiedrības dalībnieki vai vis dalībnieki, vai sadalāmā sabiedrība.
3. Kas un kāpēc būs atbildīgs par radītajiem zaudējumiem AS “Vistiņa” ?
Atbildīgais būs prokūras izdevējs (komersants), jo prokūras ierobežojumi, ja tādi bijuši, attiecībā uz trešajām personām nav spēkā. SIA “Cukirgailītis” ir jāpilda saistības ar AS “Vistiņa”. Prokūras izdevējs nes atbildību par to, ka prokūru uzticējis personai, kas uzņēmuma dara zaudējumus.
4. Kā prokūrists var aizsargāt savas tiesības un intereses?
Prokūristam ir jāpierāda, ka viņš rīkojies kā krietns un rūpīgs saimnieks.
…
Uzņēmējdarbības normatīvais regulējums 1. un 2. kārt. pārbaudījums (e-studiju 3.gadam) 1. Kura no komerctiesību koncepcijām, subjektīvā vai objektīvā Jums šķiet atbilstošāka Latvijas Republikas normatīvajam regulējumam. Atbildi pamatojiet. 2. Ar ko galvenokārt atšķiras kapitālsabiedrība no personālsabiedrības? Miniet piemēru un skaidrojiet sabiedrības veida izvēles pamatojumu. 3. Kāds ir pamatojums komersanta statusa nepiešķiršanai kooperatīvajām sabiedrībām? Kādēļ likumdevējs to ir paredzējis? 4. Kāda fiziskas personas saimnieciskā darbība neparedz personas pienākumu reģistrēties kā saimnieciskās darbības veicējam? 5. Kas aizsargā trešās personas un paredz to tiesības vai pienākumus attiecībā uz komercreģistrā ierakstītām ziņām? 6. Kāpēc nepieciešams firmas ekskluzivitātes princips? Ko tas aizsargā? 7. Vai un kā uzņēmuma jēdziens KCL atšķiras no tā definējuma citās tiesību nozarēs? Ja, jā, tad kādas sekas rada atšķirīgais definējums? 8. Kāds ir uzņēmuma pārējas subjektu tiesību attiecināmības izņēmums? Kādas sekas tas rada? 9. Ar ko atšķiras filiāle no saistītā uzņēmuma? 10. Kur var un kāpēc izmantot komerctiesību principus? 11. Kā noteikt vai informācijai piešķirama komercnoslēpuma statuss. Miniet piemērus. 12. Ar ko atšķiras komercpilnvara no prokūras? Kādas tiesiskās sekas tās rada attiecībā pret trešajām personām? 13. Ar ko komercaģents atšķiras no personas, kas ir pieņemta uz darba līguma pamata? - 20. jautājuma 1. Kādos gadījumos sabiedrība lemj par pārveidošanas procesa uzsākšanu? Atbildi pamatojiet ar piemēriem. 2. Kāpēc mazkapitāla SIA nav iespējams reorganizēt? 3. Kāda ir EEIG darbības būtība un galvenās funkcijas? 4. Kā ar koncerna dibināšanu ir iespējams efektivizēt komercdarbību? + 1 uzdevums
- Mobilo un fiksēto ierīču platjoslas datu pārraides pakalpojumu sniedzēju PEST analīze
- SIA "Dzenītis" statūti
- Uzņēmējdarbības normatīvais regulējums
-
Ты можешь добавить любую работу в список пожеланий. Круто!Mobilo un fiksēto ierīču platjoslas datu pārraides pakalpojumu sniedzēju PEST analīze
Образец документа для университета5
-
Uzņēmējdarbības kvantitatīvā analīze, matemātiskie modeļi (1.laboratorijas darbs)
Образец документа для университета11
-
Uņēmējdarbības kvantitatīvā analīze, matemātiskie modeļi
Образец документа для университета12
-
Metāllūžņu otrreizējās pārstrādes tirgus uzņēmuma SIA "Tolmets" darbības novērtējums un attīstības iespējas
Образец документа для университета2
-
Finanšu analīze
Образец документа для университета18