Tēmas pozitīvais un negatīvais aspekts
Viens no pozitīvajiem aspektiem sadalot Vāciju bija 2 ideoloģiju - demokrātijas un sociālisma salīdzinājums. Ir skaidri redzams pēc notikumiem, ka sociālismā bija daudz trūkumu un cilvēki iespēju robežās izvēlējās demokrātiju, par to liecina masveida plūsmas no VDR uz VFR pirms Berlīnes mūra.
Jaltas konferencē bija jūtama Staļina uzstājīgā nosacījumu diktēšana un varas pārākums. ASV delegācijas loceklis Džeimss F. Bērnsa teica, "jautājums nebija par to, ko mēs ļausim krieviem darīt, bet gan par to, ko mēs varētu panākt, lai krievi dara." Rezultātā Vācija un Berlīne tika sadalīta starp uzvarētāju lielvalstīm, neļaujot PSRS pārņemt visu Vāciju un Berlīni.
Negatīvais aspekts, protams, bija Vācijas okupācija un tautas sašķelšana, kas ir atstājusi vairākus gadu desmitus jūtamas sekas vāciešu sadzīvē.
Problēmu raksturojums un viedoklis, konkrētā notikuma izvērtējums
Manuprāt, VDR un VFR izveidošanās bija neizbēgams solis, jo divu noteicošo lielvalstu ideoloģiju atšķirība un vienlīdzīgi spēcīgā varas ietekme, neļāva vienoties par kopīgu risinājumu. Es uzskatu, ka ja nebūtu izveidota VDR un VFR, tad situācija būtu izvērtusies daudz asāka, nepatīkamāka- karš būtu neizbēgams.
Berlīnes mūra krišana notika pateicoties līderu maiņai, apstākļu sakritībām ( Gintera Šabovska kļūdainajai runai, Berlīnes mūra robežsargu patvaļa ) un PSRS režīma sabrukšanai, Vācija atguva savu neatkarību un veiksmīgi izbēga no okupācijas.
…