Latvijas vispārējās civiltiesības ir ietvertas Civillikumā. Latvijas civillikuma daļas ir ievads, ģimenes tiesības, mantojuma tiesības, lietu tiesības un saistību tiesības. Civillikums ir Latvijas civiltiesību pamats.Civillikuma ievads sastāv no 25 pantiem. Civillikuma 1.-6. pantā ir ietverti visām civiltiesībām obligāti noteikumi par tiesību piemērošanas un iztulkošanas principiem un metodēm, bet turpmākajos ievada pantos ir ietverts Latvijas starptautisko privāttiesību normas.
Civillikuma 6. pants norāda, ka saistību tiesību vispārējie noteikumi attiecīgi piemērojami arī ģimenes, mantojuma un lietu tiesību attiecībām. Šāds pants vajadzīgs tāpēc, ka Latvijas Civillikumā atšķirībā no daudzu citu valstu civillikumiem nav vispārīgās daļas, kurā būtu apkopoti un regulēti visām civiltiesībām kopīgie jautājumi. Vairums civiltiesību jēdzienu, kas ir nozīmīgi jebkurai civiltiesību apakšnozarei, piemēram, fiziskas un juridiskas personas, to tiesībspēja un rīcībspēja, gribas izteikums, tiesiskais darījums, līgums, kā arī citi civiltiesībās nozīmīgi jēdzieni, ir definēti Civillikuma saistību tiesību daļā.
Civillikuma 7.-25. pantā ir ietvertas starptautisko privāttiesību normas. Civillikumā ietvertie starptautisko privāttiesību noteikumi ir Latvijas nacionālo tiesību normas, kas noteic, vai civiltiesiskajām attiecībām, kurās ir ārvalsts elements, jāpiemēro Latvijas vai ārvalsts