Botulisma plaušu formu neiegūst dabīgi, bet tas var notikt gaisa pilienu (aerosolizētā) toksīna nejaušas izplatīšanās vai apzinātas izplatīšanas rezultātā (bioterorisms). Ir maz datu par cilvēku inficēšanos š
ādā ceļā. Vācijā kādā laboratorijā bijis gadījums, kad trīs cilvēki nejauši nonākuši saskarē ar botulīna toksīnu. Klīniskās pazīmes ir līdzīgas novērotas citās formās novērotajām. Pēc saskarsmes ar aerosolizētu toksīnu simptomi var parādīties ātrāk, iespējams, mazāk kā stundas laikā pēc nonākšanas saskarē ar toksīnu.
Ārstēšana
Aizdomu gadījumā pacients izmeklēšanai un ārstēšanai ir steidzami jānogādā slimnīcā. Ir pieejama botulīna pretinde, kas var samazināt slimības garumu un uzlabot mirstības rādītājus, taču var izraisīt nopietnas blakusparādības. Brūču botulisms pakļaujas ārstēšanai ar antibiotikām; iespējama operatīva ārstēšana, kuras laikā tiek noņemti (izgriezti) mirušie audi.
Pacientus, kas izdzīvo pēc smagās infekcijas, var piemeklēt ilgstošs nespēks un aizdusa. Atveseļošanās veicināšanai var būt vajadzīga ilgstoša terapija. Muskuļi atsāk funkcionēt pēc 3 līdz 6 mēnešiem.
…