Jautājumā par infekcijas sezonālo dinamiku atsevišķos pētījumos iegūtie rezultāti ir atšķirīgi,
tomēr tas, ka sezonalitāte pastāv nav apšaubāms. Kā parādīts pētījumā Baltkrievijā, tad lielāko inficēšanos gadījumu skaitu novēro gada siltajos mēnešos, bet, piemēram, Polijā novēroti uzliesmojumi divas reizes gadā – maija beigās un jūnija sākumā un pēc tam augustā, septembrī un oktobra sākumā(3).
Labākā profilakse, lai zivsaimniecībā izvairītos no S.inermis infekcijas uzliesmojuma, protams, ir iegādāties zivis no pārbaudītiem, tīriem avotiem. Gadījumā, ja parazīts tomēr iekļuvis zivju dīķī nebūs viena tieši S.inermis iznīcināšanai piemērota preparāta, bet var lietot līdzekli PraziquanelTM, kas ir vispārīgs antihelmints. Tāpat var mēģināt arī vērsties pret parazīta starpsaimnieku, iznīcinot gliemežus
ar vara sulfāta palīdzību(2). Profilaktiskos nolūkos pret parazīta izplatību zivsaimniecībā tomēr arī der atcerēties, ka labāk ir nepārspīlēt ar zivju blīvumu dīķos, jo gadījumā, kad tas ir liels, zivis vairāk pievēršas dabiskajai barībai – tai skaitā gliemežiem un vieglāk invadējas ar parazītu.…