No subjektīvas puses noziedzīgajam nodarījuma raksturīgs tiešs nodoms - darbību prettiesiskā rakstura apzināšanās un vēlēšanās tā rīkoties. Narkotisko vielu iegādāšanās,
pārvadāšana un realizācija tiek izdarīta ar speciālu nolūku - nodot šīs vielas jebkādā veida citas
personas īpašumā vai valdījumā. Tiesas izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka tad, kad Persona E apzinājās par to, ka notiks narkotisko vielu realizācija, viņš to nav vēlējies. Savu nostāju viņš izteica mutiski, iebilstot Personai D un Personai A darbībām, kā arī lūdza tās izbeigt.
Līdz ar ko Personas E rīcībā nav konstatējams atbildību pastiprinošais apstāklis, ka noziedzīgais nodarījums izdarīts mantkārīgā nolūkā.
Piekrītu, ka Personas E darbībā/rīcība varēja būt vēl aktīvāka, vērsta uz noziedzīga nodarījuma pārtraukšanu. Bet Personas E darbība, atļauj mums saprast viņa attieksmi viņam inkriminētā noziedzīgā nodarījumā.
Aizstāvības ieskatā par atbildību mīkstinošiem apstākļiem Personas E rīcībā ir atzīstami, savas vainas atzīšana un vēlme pārtraukt narkotisko vielu realizāciju.
Lūdzu Personu E darbības kvalificēt pēc Krimināllikuma 253.panta pirmās daļas un sodīt ar brīvības atņemšanas sodu, kas būtu vienāds ar apcietinājumā pavadīto laiku, atbrīvojot viņu tiesas zālē sakarā ar soda izciešanu.
Jelgava, 2010.gads.
Apsūdzētā Personas E aizstāvis, Zvērināts advokāts V.Uzvārds.