Izveidot datu bāzi tūrisma aģentūrai, kurā lietotājs varētu glabāt pieejamus maršrutus un to specifikāciju. Datu bāzes ierakstam jāsatur sekojošie lauki – maršrutu (piem. ‘Roja – Žocene – Ģipka – Purvciems’), dienu skaits, transportlīdzekļa veids, cena, datums.
Jānodrošina iespēja datu bāzei saturēt līdz 1000 maršrutiem, katram maršrutam uzrādot 5 parametrus – dienu skaitu, transportlīdzekļa veidu, cenu, datumu un papildus informāciju.
Jāparedz iespēja datu bāzes īpašniekam sākt darbu ar tukšu datu bāzi vai jau esošo, papildinot, izslēdzot vai labojot datus tajā.
Jānodrošina iespēju iegūt datu bāzes kopiju un noformēt to kā atsevišķu sistēmu (piem. lietošanai jaunajā birojā).
Jābūt iespējai sakārtot informāciju failā pēc pilsētām vai datumiem, ka ari atrast visas ceļazīmes, kuru cena nepārsniedz uzdotu vai kuru maršrutā ir paredzēta uzdotas vietas apmeklējums (piem. ‘Jūrmala’).
Jāparedz datu aizsardzības iespēja, darot datu izmaiņu saglabāšanas iespējas pieejamas tikai administrēšanas režīmā, aizsargātu ar paroli.
Darbam ar datu bāzi jābūt ērtām un vienkāršam.
Programmai jābūt izveidotai tā, lai tās lietotājs varētu veidot vairākus failus, kuri satur vajadzīgo informāciju, t.i. – izveidot jaunu failu, kā arī atvērt jau iepriekš izveidotu failu.
Lai sāktu darbu ar programmu, lietotājam vispirms būtu jāizveido (vai arī jāatver) fails. Tas domāts, lai informācija, kuru ievada lietotājs, nepazustu negaidītas elektrības pazušanas gadījumā, jo dati visu laiku tiek glabāti tieši uz cietā diska (nevis tikai datora operatīvajā atmiņā).