9. klases skolēniem jāveido pētnieciskais darbs, lai sagatavotos nākamajam mācību gadam, tas ir, vidusskolai, kur zinātniski pētnieciskais darbs ir jāraksta obligāti.
Arī ķīmijā šogad pie skolotājas Sandras Turkupoles bija jāveido pētnieciskais darbs tieši 9.klasē.
8. klasē tika rakstīts referāts. Referāts ir publisks priekšlasījums, kas satur noteiktu, jautājumu un priekšlikumu izklāstu, kā arī atklāj autora attieksmi un vērtējumu par tematu, taču 9. klasē ir jāveido sarežģītāks darbs jeb zinātniski pētnieciskais darbs – zinātnisks sacerējums, kurā apkopoti, izklāstīti pētnieciskā darba rezultāti.
Darbā ir izmantoti šādi paraugi : ievads, pētnieciskās daļas paraugs, teorētiskās daļas paraugs, titullapas paraugs, u.c.
Skolotāja Dzintra Priekule uzskata, ka zinātniski pētnieciskie darbi ir nepieciešami, jo to veidošana būs nepieciešama gan vidusskolā, gan augstskolā. Pēc skolotājas domām, zinātniski pētnieciskajam darbam ir savi plusi un mīnusi. Pēc viņas domām, pluss ir tas, ka šis darbs ir radošs un ļauj skolēniem arī ko jaunu iemācīties, strādāt ar dažādām tehnoloģijām, kā arī sameklēt kaut ko jaunu literatūrā par noteikto tēmu. Mīnuss varētu būt tas, ka daudzi skolēni šo darbu neveic sistemātiski, bet pēdējā brīdī.
Aptaujājot dažus no maniem vienaudžiem, noskaidroju viņu viedokli par ZPD. Lielākā daļa domā, ka pluss zinātniski pētnieciskajam darbam ir tas, ka iemaņas to rakstīt noderēs arī mācoties tālāk, taču aptaujātie atzīst, ka tas ir darbietilpīgs process, kas prasa laiku un uzmanību.…