SECINĀJUMI
Apkopojot informāciju par kāpurķēžu braukšanas mehānismu mācību grāmatās, interneta resursos un publikācijās, autoram darba veikšanas gaitā radās vairāki secinājumi.
Kāpurķēžu braukšanas mehānisms iet līdzi laikam – tam nepārtraukti tiek atrasts jauns pielietojums. 18. un 19. gs. tolaik primitīvā kāpurķēžu platforma pārsvarā tika izmantota zemes darbu mašīnās. 20. gs. laikā kāpurķēžu mehānisms ieguva jaunu – militāru nozīmi. Kāpurķēdes tika izmantotas kā tanku braukšanas mehānisms. Pateicoties militārajai nozarei, kāpurķēžu mehānismā tika izmantoti dažādi uzlabojumi mehānisma ātruma un manevrētspējas uzlabošanai, kā arī masas samazināšanai, kas arī noderēja ražojot smago celtniecības tehniku, piemēram, buldozerus. 21. gadsimtā kāpurķēžu mehānismam atrasts jauns pielietojums – pateicoties to uzticamībai, tie tiek pielietoti dārgās un nozīmīgās arheloģisko izrakumu un kosmosa izpētes misijās.
Kāpurķēžu braukšanas mehānisms tiek salīdzināts ar riteņu braukšanas mehānismu, tomēr autors uzskata, ka nav pamata veikt šādu salīdzinājumu. Katrai sistēmai ir vienots virsuzdevums, proti, transportēšana, taču to funkcijas ir radikāli atšķirīgas. Tomēr kāpurķēžu mehānisms nespētu pastāvēt bez riteņu mehānisma tāpēc, ka bez mehānisma galvenās sastāvdaļas – kāpurķēdes –, tajā tiek izmantoti arī riteņi. Turklāt jaunākajiem tankiem, demontējot kāpurķēdi, iespējams pāriet no kāpurķēdes braukšanas sistēmas uz riteņu sistēmu.
Kāpurķēžu mehānismam ir sarežģīta konstrukcija – tas ir dārgs un grūti izgatavojams –, tāpēc svarīgi ievērot tā ekspluatācijas prasības – mehānisma mezglu un elementu regulāru un pareizu eļļošanu, kā arī regulēšanu, lai izvairītos no mehānisma bojājumiem, kas rodas pie nepareizas mehānisma ekspluatācijas.
Darba autors ir apmierināts ar darba mērķa un uzdevumu izpildi un uzskata, ka iegūtās zināšanas noderēs turpmākajā studiju un darba pieredzē.
…