Secinājumi
Tā kā es jau minēju darba gaitā, šo praktisko darbu es veicu mājās, tādējādi man nācās pieslēgties ne tikai pie sava varianta ISP8 rūtera un CORE3, bet arī jānokonfigurē rūteris ISP7, kas notika pēc identiska principa, kā konfigurēt ISP8 rūteri, tādēļ lielas problēmas tas nesagādāja un lieki iedziļināties ISP7 rūtera konfigurācijā nav lielas jēgas.
Pēc visas nepieciešamās konfigurācijas (ip, masku un citu parametru ievadīšanas, kā arī paroles „P@ssw0rd” uzstādīšanas) izmantojot ping komandu secināju, ka viss strādā normāli un var iegūt mums nepieciešamo informāciju ar komandām „show bgp”, „show bgp summary” un „sh ip route”, kur iegūto informāciju var redzēt attēlos 2, 3 un 4. Kā redzam no 3. attēla State/PfxRcd lauku vērtības ir lielākas par 0, kas arī ir vajadzīgs, bet ja pievērs uzmanību aizsūtītiem un saņemtiem ziņojumiem (MsgRcvd un MsgSent), var ievērot to, ka ceļā uz ip adresi 10.0.1.45 aizsūtīto un saņemto ziņojumu sakits nav vienāds, kas norāda uz to, ka daži ziņojumi tika pazaudēti savienojuma traucējuma vai kādu citu iemeslu dēļ.
No visas iegūtās informācijas es uzzināju, ka šis savienojums ir diezgan drošs, jo praktiskā darba izpildes laikā, man radās probēmas ar savienojumu, kas vēlāk izrādījās saistīts ar to, ka es nepareizi ISP7 kaimiņam ierakstīju paroli (ziņojums „%BGP-5-ADJCHANGE: neighbor 10.0.1.8 Up” nerādījās un tā vietā rādījās, ka kaimiņu nevar sasniegt), tādēļ var secināt, ka neievadot vareizo paroli abās pusēs nevar izveidot strādājošu saikni starp 2 rūteriem.
…