NOBEIGUMS
Rakstot studiju darbu, tika izpētīta pedagoģiska rakstura literatūru par pētāmo problēmu, tika mērķtiecīgi atlasīti informācijas avoti par interesējošo tēmu, kā rezultātā bija iespēja iedziļināties pētāmās problēmas niansēs.
Ar atlasīto literatūru bija iespēja sīkāk analizēt pirkstiņrotaļu veidus un nozīmes, kā rezultātā darba autore varēja tos pielietot eksperimenta veikšanai.
Lai izpētītu motorikas attīstību jaunākā skolas vecuma bērniem ar garīgās attīstības traucējumiem, tika pētīta speciāla literatūra, kā rezultātā atklājās vairāk informācijas par pētāmās problēmas nozīmi.
Rīgas speciālā internātpamatskolā tika veikta bērnu ar garīgās attīstības traucējumiem novērošana sākumskolā, lai konstatētu sākotnējo motorikas attīstību un varētu salīdzināt ar motorikas attīstības uzlabojumiem pēc eksperimenta veikšanas ar pirkstiņrotaļām.
Kad novērošana bija veikta, tad darba autore varēja veikt analīzi, salīdzināt motorikas uzlabojumus un izdarīt secinājumus par eksperimenta efektivitāti bērniem ar garīgās attīstības traucējumiem sākumskolā.
Līdz ar to pētījuma izvirzītais mērķis tika sasniegts un uzdevumi izpildīti. Veiktais darbs ļāva izdarīt sekojošu secinājumu:
Pirkstiņrotaļu pielietojums pedagoģiskajā darbā attīsta sīko motoriku bērniem ar garīgās attīstības traucējumiem sākumskolā.
…