Secinājumi
1. Gaisa spiediena vērtību sadalījumu lielā mērā ietekmē gaisa temperatūra, jo tā savukārt ietekmē globālo cirkulāciju, kas ietekmē atmosfēras spiedienu un nosaka vēju veidošanos;
2. Gaisa spiediena vērtību sadalījumu nosaka - gaisa nevienmērīga sasilšana un atdzišana virs dažādiem zemeslodes rajoniem, kura nodrošina nevienmērīgu gaisa blīvumu dotajā līmenī; - dažāda gaisa temperatūra un mitrums; - lejupejošas gaisa strāvas virs atbilstošiem zemeslodes rajoniem, saistītas ar kopējo atmosfēras cirkulāciju;
3. Gaisa spiediens, pieaugot augstumam virs jūras līmeņa, samazinās, jo augstāk paceļoties samazinās atmosfēras masa, taču zem jūras līmeņa atmosfēras spiediens atkal pieaug.
4. Paceļoties nelielā augstumā virs zemes, ar katriem 12 m atmosfēras spiediens vidēji samazinās par 1 mm Hg.
5. Jo lielākas atmosfēras spiediena izmaiņas uz vienu attāluma vienību, jo stiprāks vējš.
6. Vēja ātrumu piezemes slānī ietekmē gaisa plūsmas berze ar zemes virsmu un priekšmetiem. Berzes ietekme līdz ar augstumu samazinās, tādēļ vēja ātrums pieaugot augstumam palielinās – sākumā straujāk, pēc tam lēnāk.
7. Uz jūras vēja ātrums ir lielāks nekā uz cietzemes, tāpat arī klajā laukā vēja ātrums ir daudz lielāks nekā kalnainā (šķēršļotā) apvidū.
…