Secinājumi
Šajā mājasdarbā “Virtuālās mašīnas konfigurēšana un OS Ubuntu instalēšana” es iemācījos izveidot virtuālo mašīnu, izmantojot VMware Workstation 14 programmatūru, kā arī uzinstalēju OS Ubuntu 14.10 versiju uz šīs virtuālās mašīnas, lai nenojauktu jau esošās Windows 10 64-bit operētājsistēmas konfigurācijas. Tādā veidā tika izmantota dual-boot metode, kur vienlaicīgi ir iespējams darboties ar divām atsevišķām operētājsistēmām.
Izveidot virtuālo mašīnu nebija grūts process, jo ORTUS vidē bija pieejams ļoti skaidri un detalizēti aprakstīts protokols, kā to izdarīt. OS Ubuntu instalizācija arī nesagādāja lielas piepūles, jo šī instalizācija neatšķīrās no parastas programmas uzstādīšanas procesa, bet tā aizņēma diezgan ilgu laiku, jo tās apjoms bija 20 GB. Palaižot OS Ubuntu pirmo reizi, tā atvērās daudz ilgāk nekā visas pārējās reizes. Es pieļauju, ka tas varētu būt tāpēc, ka notika visas nepieciešamās sākuma palaišanas procedūras un operētājsistēma tika konfigurēta pirmo reizi.
Es izvēlējos izmantot Ubuntu 14.10 versiju, jo tā personīgi tika rekomendēta no skolotāja puses kā viena no jaunākajām un stabilākajām versijām, kas arī darba gaitā pierādījās. Tas pierādījās ar to, ka visas manas darbības noritēja gludi un bez starpgadījumiem, Unity izvēlne arī strādāja bez aizkaves un bija ļoti viegli orientēties OS Ubuntu interfeisā. Darbs ar terminālu arī noritēja bez problēmām, bet nācās piemeklēt dažas aizmirstās komandas darbam ar teksta failiem.
…