4. SECINĀJUMI
1. Prakses laikā Praktikante iepazinās ar Tieslietu ministrijas Civiltiesību departamenta funkcijām, darbības principiem un ikdienas pienākumu izpildi civiltiesisko zinātņu jomā. Tika gūtas daudz jaunas ne vien teorētiskas, bet arī noderīgas praktiskas iemaņas, iepazīstot un līdzdarbojoties galveno Civiltiesību departamenta funkciju realizēšanā, sagatavojot juridisku dokumentu projektus, apmeklējot darba grupas. Veicot uzdevumus saistībā ar juridisku dokumentu sagatavošanu, tika pilnveidotas orientēšanās prasmes tiesību aktos, juridiski pareizi kvalificēt faktus un apstākļus, izprast tiesību aktu jēgu un būtību, pielietot juridiskās tehnikas principus, analizēt un interpretēt tiesību normas, juridiski argumentēt savu viedokli.
2. Pēc aktīvas piedalīšanas CPL DG Praktikante guva ieskatu par advokātu procesa attīstības un pilnveidošanas nepieciešamību. Advokātu process vairumā gadījumu ir visatbilstošākais CPL koncepta mērķim – ātram un efektīvam procesam. Lai arī šī procesa ieviešana CPL DG ietvars izskatītajā gadījumā neatrisinās visas civilprocesa problēmas, tomēr obligāts advokātu process tiesvedību efektivizēs vismaz lietās, kas skar vienu no neaizsargātāko iesaistīto personu interesēm, t.i., bērnu intereses.
3. Būtisku pieredzi Praktikante guva, sagatavojot atbildes uz privātpersonu iesniegumiem. Jāatzīmē, ka atbilžu sniegšana uz šāda veida iesniegumiem prasa ievērojamus laika resursus. Praktikantes ieskatā tomēr ir būtiski sniegt Tieslietu ministrijas viedokli, tieslietu sistēmas skaidrojumu. Prakses atskaitē aprakstītās atbildes uz privātpersonas iesniegumiem pierāda, ka, piemēram, vēršoties Tieslietu ministrijā ir iespējams iegūt, lai arī nesaistošu, tomēr juridiski pamatotu viedokli un analīzi par konkrēto situāciju, kā arī iegūt vērtīgu informāciju par iespējam risinājumiem, kas var būt būtiski tālāko darbību īstenošanai un tiesību apzināšanai.
…