Visi paraugi uzrādīja kohezīvu pārrāvumu. Redzams, ka gan stiepes izturības, gan deformācijas atšķirības starp 15 min un 75 min vakuumētiem paraugiem ir nelielas, tās iekļaujas mērījumu kļūdas robežās un nav vērā ņemamas. Līdzīgi kā viskozitātes gadījumā, 7. paraugs ir ar viszemāko rādījumu. Var secināt, ka PCC daļiņu izmērs ietekmē arī stiepes izturību.
Vislielākā elastība (vislielākā deformācija pārrāvuma brīdī) piemīt 3. paraugam.
Pēc izturēšanas ūdenī visos paraugos novērojama ievērojama stiepes izturības samazināšanās (vidēji 20%), salīdzinot ar standarta paraugiem. Izmaiņas pēc apstarošanas ar UV gaismu ir nelielas un iekļaujas kļūdas robežās. Tas nozīmē, ka ūdens vide nozīmīgi ietekmē polimēra īpašības, ūdens spēj izskalot plastifikatoru no sistēmas, tādējādi mainot materiāla īpašības. Reakcijām, kas notiek temperatūras un UV gaismas ietekmē, kā oksidēšanās un radikāļu reakcijas, ir nepieciešams ilgāks laiks, lai novērotu ievērojamas atšķirības paraugā. Tas arī nozīmē, ka ūdens ir vislielākais riska faktors uzglabājot un lietojot no pētītā materiāla veidotus produktus. Vismazākā ūdens un UV ietekme uz stiepes izturību ir 2. paraugam.
Stepes deformācijas atšķirības starp dažādos apstākļos vecinātiem paraugiem ir nelielas un nav vērā ņemamas.
SECINĀJUMI
1) Viskozitāte ir apgriezti proporcionāla PCC daļiņu izmēram;
2) Augsts mitruma saturs saīsina materiāla dzīvotspēju;
3) Ilgāka vakuumēšana samazina materiāla cietību cietēšanas sākumposmā, taču palielina gala cietību;
4) Vakuumēšanas laikam nav vērā ņemamas ietekmes uz materiāla ilgmūžību;
5) Mitrumam ir būtiska ietekme uz materiāla novecošanu – veiktajos testos materiāla stiprība stiepē samazinājās par vidēji 20%;
6) UV starojuma un temperatūras ietekme uz materiālu ir daudz mazāka kā ūdens ietekme tajā pašā laika periodā.
…