4.Mēbeles izgatavošanas tehnoloģiskais apraksts
Sākumā veicu materiālu rupjo sagarumošanu ar elektrisko ķēdes zāģi, tad šo materiālu apmaloju un sagriezu brusiņās. Vēlāk šīs brusiņas noēvelēju uz taisnojamās ēvelmašīnas. Tālāk šīs brusiņas noēvelēju pēc biezuma ar biezumēvelmašīnu. Tālāk notika brusiņu salīmēšana plātnēs. Tad plātnes ēvelēju uz biezumēvelmašīnas, iegūstot vajadzīgo biezumu. Pēc tam notika plātņu zīmerēšana platumā, plātņu precīzā ēvelēšana platumā. Tad šīs plātnes sagriezu vajadzīgajos garumos. Tālāk šīm plātnēm izveidoju dobumus uz horizontālās un vertikālas urbjmašīnas priekš tapiņām, savilcēm, eņģēm, rokturim.
Pēc tam tika izgatavotas durvis. Kuru sagatavēm izveidoju dobumus uz horizontālās urbjmašīnas. Tālāk veicu tapu iestrādi uz frēzmašīnas, kam sekoja dobumu un tapu piestrāde ar kaltiņu. Pēc tam iefrēzēju gropi un rievu uz frēzmašīnas. Tad izgatavoju pildiņu, izgriezu stiklu un to ievietoju rāmī, un rāmi salīmēju kopā. Durvīs izurbu dobumus uz horizontālās urbjmašīnas priekš eņģēm un rokturiem. Visām detaļām aizšpaktelēju zaru plaisas un izrāvumus.
Tālāk visas detaļas slīpēju ar dažāda rupjuma slīppapīru.
Tad notika visu detaļu virsmu gruntēšana, pēc kuras notika sterpslīpēšana. Tālāk virsmas apdarei izmantoju „Nitro” laku. Tad tika visas detaļas samontētas kopā. Presētam kartonam uzlīmēju līmplēvi un piestiprināju aizmugurē. Noregulēju durvis.
…