Prakses uzdevumi:
1.Novērojamās organizācijas vispārējs raksturojums.
2.Novērot SA speciālista darbu.
3.Novērojumu fiksēšana protokolos.
4.Secinājumu apkopošana.
5.Pašanalīze un ieteikumi nākamajām praksēm.
6.Prakses atskaites noformēšana.
Prakses mērķis:
1.Attīstīt prasmes novērot organizācijas darbu un izvērtēt tās vietu citu organizāciju vidū.
2.Attīstīt prasmes novērot un analizēt sabiedrisko attiecību speciālista darbu organizācijā.
3.Apgūt novērojumu metodi kā vienu no sabiedrisko attiecību izpētes veidiem.
4.Attīstīt prasmes un iemaņas novērojumu protokolēšanā un prakses dokumentu izveidē.
2006. gads ir būtisku pārmaiņu gads bibliotēkas vēsturē. Vietējais uzņēmējs piedāvā nomēt telpas jaunceļamajā namā Tūristu ielā 3. 2006. gadā 20. jūlijā domes sēdē pieņem lēmumu par „Saldus pilsētas bibliotēkas” izveidošanu. 2006. gada 1. septembrī savu darbību beidz Saldus pilsētas bērnu bibliotēka. Tā kļūst par Saldus pilsētas bibliotēkas Lietotāju un apkalpošanas Bērnu jauniešu daļu. 2006. gada 21. septembrī Saldus pilsētas reorganizācijas process ir pabeigts. Apvienošanās rezultātā Saldus pilsētā ir izveidota viena pašvaldības iestāde „saldus pilsētas bibliotēka”, kas turpina pildīt abu reorganizēto bibliotēku funkcijas un uzdevumus.
Saldus pilsētas bibliotēkas galvenais mērķis ir kļūt par mūsdienīgu, ikvienam interesentam pieejamu reģiona galveno publisko bibliotēku ar augstvērtīgu krājumu un moderniem, mūsdienu tehnoloģijām atbilstošiem informācijas pakalpojumiem. Galvenā mērķa sasniegšanai ir pakārtota visas bibliotēkas darbība. Bibliotēkai ir jākļūst par vienoto informācijas un bibliotekāro, bibliogrāfisko pakalpojumu sniegšanas vietu visiem bibliotēkas apmeklētājiem, neatkarīgi no viņu vecuma un etniskās piederības, sociālā un materiālā stāvokļa. Saldus pilsētas bibliotēkas misija – profesionalitāte, kompetence, pakalpojuma kvalitāte visur un ikvienam. Bibliotēka izvirzījusi galvenās pamatfunkcijas: kultūra, izglītība, informācija un izklaide.
Saldus pilsētas bibliotēka kā kultūras iestāde veicina kultūrizglītojošu pasākumu organizēšana gan bibliotēkas pamatfunkciju ietvaros, gan sadarbībā ar citām reģiona kultūras iestādēm. Kā vienai no pašvaldības dibinātajām iestādēm bibliotēka mācās iekļauties vietējās sabiedrības kultūras dzīves aktivitātēs, tādejādi palielinot savu lomu kā kultūras iestādei vietējā sabiedrībā.…