12. Secinājumi
Salīdzinot pacienti pirmreizējā apskates dienā ar dienu, kad paciente izrakstījās no stacionāra, pacientei ir:
1. iegūtas zināšanas par fiziskās aktivitātes nepieciešamību. Paciente ir apguvusi vingrojumu kompleksu, kuru prot veikt patstāvīgi.
2. samazinājusies tūska un labās apakšējās ekstremitātes apkārtmērs ir gandrīz vienāds ar kreisās apakšējās ekstremitātes apkārtmēru.
3. Kāju garums nav izlīdzinājies laika trūkuma dēļ. Rekomendācija - ortopēda konsultācija par apavu zolīšu vai ortrozes pielāgošanu.
4. palielinājies muskuļu spēks un aktīvais kustību apjoms labajā apakšējā ekstremitātē, pasīvais kustību apjoms netika palielināts, jo līdz šim pasīvi stiepjoši vingrojumi labajā apakšējā ekstremitātē ir kontraindicēti diagnozes dēļ.
5. uzlabojies līdzsvars, pecientes gaita pēdējā fizioterapijas nodarbībā salīdzinot ar pirmreizējo apskates dienu ir kļuvusi stabilāka un drošāka. Rekomendācja – izvēlēties apavus, kas absorbē triecienu papēža pieskāriena fāzē pārvietojoties ar padušu balsta kruķiem, kā arī nākotnē pareiza apavu izvēle var ietekmēt gaitas stereotipu.
6. netika uzlabota rētaudu mobilitāte sakarā ar to, ka šuve vēl ir svaiga un nav pilnībā sadzījusi.
7. netika uzlabots stājas stereotips laika trūkuma dēļ, bet to ir iespējams panākt regulāri apmeklējot fizioterapijas nodarbības pēc izrakstīšanās no stacionāra.
…