Laidzu un Bānūža smilts – grants karjerā vairāk bija novērojama grants, toties Brežģa smilts – grants karjerā vairāk varēja novērot smiltis. Lodes smilts karjerā bija novērojama smalkgraudaina līdz rupjgraudaina smilts.
Smilti un granti izmanto ceļu būvē, cementa ražošanā, būvniecībā.
Ievu kalna pirmmasīvā, bija iespējams redzēt kā laukakmeņi tiek izmantoti būvniecībā. Agrāk ļoti bieži laukakmeņus izmantoja saimniecības ēku būvēšanā, kā arī dzīvojamo māju būvēšanā. Ir noskaidrots, ka šādās ēkās uzturēties ilgstoši ir bīstami, jo tie izdala radonu.
Līdz Latvijai šie lielie laukakmeņi ir nonākuši ar ledājiem no Skandināvijas.
Nobeigums
Lauka kurss Zemes un vides zinātnēs ir nozīmīgs papildinājums Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes studiju programmas teorētiskajai daļai. Var šķist, ka praktisko darbu apjoms ir samērā liels, taču, veicot uzdevumus, sapratām, ka tā ir priekšrocība – papildus teorijas daļai, apgūt arī praktiskās zināšanas.
Mēs domājam, ka ar kursā apgūtajām lauka un kamerālājām metodēm bija iespējams gūt priekšstatu par to, ar ko varētu būt saistīti darba pienākumi nākotnē.
Domājam, ka uzzinājām patiešām daudz jaunas un interesantas informācijas par apkārtnē esošajiem ģeoloģiski nozīmīgajiem objektiem. Tika dota iespēja tos apskatīt arī pašiem, patika, ka bija iespēja tik daudz atrasties pie dabas. Svarīga pieredze, ko ieguvām, bija strādāšana grupās. Pozitīvi bija arī tas, ka par uzturēšanos Lodesmuižā nebija jāmaksā.
Mūsuprāt, viens grūtākajiem uzdevumiem bija veikt oļu linearitātes noteikšanu, kas ir samērā laikietilpīgs darbs. Nebija viegli arī atrast atbilstoša izmēra iežu paraugus, kurus būtu iespējams izmantot to tālākajai apstrādei. Domājam, ka daļa aprīkojuma, ar kuru tika veikti uzdevumi, nebija atbilstošs, piemēram, sālsskābes iepakojums, arī āmurs nebija atbilstošā darba kārtībā.
Kopumā uzskatām, ka prakse ir vērtīga, iegūtās zināšanas noderēs arī turpmāk, kā arī mums izdevās sastrādāties grupās.
…