Ievads
Trešā kursa prakse tiek veikta, lai pilnveidotu jau apgūtas iemaņas un zināšanas, ka arī lai praktiski pielietotu no jauna iegūtās prasmes psiholoģiskajā diagnosticēšanā. Salīdzinoši ar iepriekšējos gados veiktajām praksēm, ir pavisam citi uzdevumi, un jāpielieto sarežģītākas metodikas, lai šos uzdevumus paveiktu. Šī prakse aktuāla ar to, ka šogad specializējamies sociālajā psiholoģijā, kas arī ir mūsu specialitāte.
Prakses mērķis – iegūt iemaņas, pielietojot konkrētas metodes personības psiholoģiskajā izpētē, iegūt iemaņas indivīda un grupas psihodiagnostikā.
Prakses uzdevumi :
1.iepazīties ar praktiskā psihologa darba veidiem, darba apstākļiem un dokumentāciju;
2.pilnveidot prasmi pielietot novērošanas un intervijas metodes;
3.pilnveidot lietišķās saskarsmes un kooperatīvās darbības iemaņas;
4.apgūt diagnosticējošo metožu pielietojuma iemaņas;
5.pilnveidot datu analīzes apstrādes prasmes, atskaites noformēšanas prasmes;
6.piedalīties supervīzijās.
1. Organizācijas raksturojums
Privātprakse pastāv kopš 2001. gada. Psiholoģei ir jāatskaitās par savu darbu Baltijas praktiskās psiholoģijas asociācijai, kā arī jāapmeklē supervīzijas un semināri. Bez tam minētajā laika periodā psiholoģe ir papildinājusi savu akadēmisko izglītību, iegūstot maģistra grādu psiholoģijā. Katru otro mēnesi psiholoģe piedalās izglītojošās nodarbībās Rīgā. Reizi gadā tiek izdots sertifikāts un reizi gadā arī jāatskaitās par paveikto. Uz vienu gadu tiek izdota VID nodokļu reģistrācijas apliecība. Tiek sertificēts arī kabinets. Psiholoģe ir izstrādājusi savas darbības nolikumu, kuru ir tiesīgs izstrādāt katrs praktizējošs psihologs.…