Отчёт по практике
Гуманитарные науки
Социальная работа
Valsts profesionālā prakse sociālajā darbā ar klientu mēr...-
Valsts profesionālā prakse sociālajā darbā ar klientu mērķa grupu
Ģimene ir viena no jebkuras sabiedrības pamatelementiem, sabiedrības pamatšūniņa. Ģimene tāpat kā šūna ir veseluma elements, ja kāda šūniņa tiek bojāta ģimenes sistēmā, tad cilvēks nebūs tāds kā citi, viņam nebūs tāda pati vērtību sistēma, viņam nekad nebūs tā pārliecība par sevi kā pilnvērtīgu sabiedrības daļu.
Ģimenē rodas pirmie iespaidi par dzīvi, tiek iegūta pieredze attiecību veidošanā. Ģimene ir cilvēka dzīves pamatbāze.
KONCEPCIJA VALSTS ĢIMENES POLITIKA nosaka :
« Demokrātiskas valsts pamats ir vesela un stipra ģimene, kurā veidojas pilnvērtīgi sabiedrības locekļi. Valsts nevar pārņemt tās funkcijas, kuras vienmēr ir pildījusi ģimene. Taču tā var radīt apstākļus, kas ļautu ģimenei apmierināt tās pamatvajadzības un īstenot tās funkcijas. Tādējādi tiktu stiprinātas ģimenes spējas regulēt pašai savu dzīvi, un ģimenes locekļi spētu sniegt viens otram nepieciešamo palīdzību un atbalstu.
Ģimene un piederība ģimenei ir viens no svarīgākajiem sabiedrības dzīves kvalitāti raksturojošiem faktoriem. Bērnu un jaunu cilvēku līdzsvarota attīstība ir balstīta uz cilvēciskajām attiecībām, kā arī ir tieši atkarīga no vides, kurā viņi aug un attīstās. Bērna dzīves vidi pamatā veido ģimene, kurai nepieciešams papildus atbalsts veselības aprūpes, izglītības pakalpojumu un mājokļa pieejamības nodrošināšanā, brīvā laika organizēšanā un ienākumu veicināšanā. »
Diemžēl pašreizējā soiciālā un ekonomiskā situācija ģimenes nespēj vienas pašas tikt galā ar daudzajām problēmām, kas radušās straujo sabiedrības pārmaiņu rezultātā. Nedrošība par nākotni, būtiskas vērtību izmaiņas, jaunas iespējas un izaicinājumi – ir katras Latvijas ģimenes satraukums, kuru rezultātā tas izpaužas sabiedrībā nelabvēlīgu tendenču izplatībā. Krīze (pēc Caplan) « rodas, parādoties apgrūtinošiem apstākļiem svarīgu mēŗķu sasniegšanas procesā ,kurus cilvēks nespēj pārvarēt ar ierastajām problēmu risināšanas metodēm. » (1 ;345.lpp). Līdz ar to jebkura ģimene var nonākt krīzes situācijā, dažādu iemeslu dēļ, kura nespēj problēmu atrisināt ar saviem spēkiem un palīdzība jāmeklē ārpus tās.
Mūsu sabiedrībā arvien vairāk pieaug, tās ģimenes, kuras ir nonākušas krīzes situācijās. Viens no galveniem iemesliem ir ģimenēs mīlestības, attiecību veidošanas, sapratnes trūkums, prasmju, iemaņu trūkums bērnu audzināšanā, līdz ar to tas viss atspoguļojas uz bērniem ,kuri cieš no vecāku bezatbildības, kā rezultātā ir vardarbības gadījumi, visbiežāk tā ir bērnu pamešana novārtā. …
Prakses vieta - Rīgas Vidzemes priekšpisētas sociālais dienests Atbalsta nodaļā ģiemenēm ar bērniem.Izvēlētā mērķa grupa:krīzes situācijās nonākušās ģimenes, kuras atrodas Rīgas Vidzemes priekšpilsētas Sociālā dienesta redzes lokā. Prakses mērķis - izpētīt dažādu sociālo faktoru ietekmi ģimenēs, kuras ir nonākušas krīzes situācijās Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas Sociālā dienesta sociālo pakalpojumu nodaļā ģimenēm ar bērniem mezo un makro līmenī un kādi pakalpojumi būtu jāievieš, lai tiktu uzlabota šo ģimeņu sociālā funkcionēšana. Prakses uzdevumi:1.Analizēt situāciju pētot saistošos normatīvos aktus un valsts sociālās politikas ietekmi uz izvēlēto mērķa grupu. 2. Raksturot mērķa grupu – ģimenes ar bērniem, kuras atrodas krīzes situācijā, to sociālo problēmu rašanās cēloņus un attīstību. 3. Izpētīt SD sniegtos pakalpojumus krīzes situācijās nonākušajām ģimenēm ar bērniem. 4. Statistisko datu analīze. 5. Raksturot kādas sociālā darba metodes izmanto sociālais darbinieks strādājot ar ģimenēm, kuras ir nonākušas krīzes situācijā. 7. Atspoguļot sociālā darbinieka kompetenci, prasmes un lomas strādājot ģimenēm ar bērniem – izvēlētai mērķgrupai. 8. Prognozēt sociālā darba perspektīvas, strādājot ar krīzes situācijās nonākušajām ģimenēm, valsts sociālās politikas attīstības kontekstā.
- Bērnu likumpārkāpumi profilakses nodaļā
- Sociālā pedagoga prakse bāriņtiesā
- Valsts profesionālā prakse sociālajā darbā ar klientu mērķa grupu
-
Ты можешь добавить любую работу в список пожеланий. Круто!Sociālā pedagoga prakse bāriņtiesā
Отчёт по практике для университета9
-
Bērnu likumpārkāpumi profilakses nodaļā
Отчёт по практике для университета29
-
Prakse veco ļaužu pansionātā
Отчёт по практике для университета12
-
Prakse Rīgas Latgales priekšpilsētas sociālajā dienestā
Отчёт по практике для университета4
-
Sociālā pedagoga darbība
Отчёт по практике для университета16