Tomēr jāņem vērā, ka, parādoties spēcīgai niezei un apsārtumam, noteikti jādodas pie ārsta - dermatologa, kurš palīdzēs precīzi noteikt diagnozi un rekomendēt vispiemērotāko ārstēšanas režīmu.
Ādas un nagu sēnīšu infekcijas.
Sēnīte var skart jebkuru cilvēka orgānu, bet parasti nagus, matus, ādu. Ādas sēnītes ir bīstamas ar to, ka samazina ādas aizsargfunkcijas un var sākt attīstīties dažādas komplikācijas – infekcijas, ādas čūliņas.Visbiežāk sēnīšu infekcijas var nokļūt cilvēka organismā, ja ir vāja imūnsistēma, pastāvīgi iekaisumi, novājinātas ādas barjerfunkcijas, traumēti nagi, traucēta apasiņošana, smēķēšana. Ja sēnīte ir starp pirkstiem vai ādas krokās, cilvēks jūt niezi un zvīņošanos tajā vietā.
Parasti sēnīte šajās vietās parādās pastiprinātās svīšanas rezultātā, tāpēc ir jāatklāj un jānovērš svīšanas iemesls. Sēnīšu infekcija uz pēdām un plaukstām norit ar sabiezēto ādas raga slāni un sausu zvīņošanos. Ja ilgi neārstē sēnīšu infekciju uz pēdām, rodas sāpīgas plaisas. Parasti sēnīšu infekcija ir jāārstē gan ar ārīgiem, gan ar iekšķīgiem līdzekļiem.
Ādas veselību veicina regulāra mazgāšanās, pilnvērtīgs uzturs un pietiekams šķidruma daudzums uzturā.
…