Tāpat kā citu atkarību arī šīs pārvarēšanai vispirms jāapzinās, ka pastāv problēma. Diemžēl visbiežāk atkarīgs cilvēks uzskata, ka ar viņu viss ir kārtībā. Tomēr ar laiku atkarība var sākt traucēt – apkārtējie biežāk aizrāda, ka tev pārāk daudz nozīmē ēšana, iespējams, ka tā sāk traucēt normālam dienas ritmam vai arī krājas liekie kilogrami. Tātad tu apzinies, ka pastāv problēma.
Vislabāk, ja ar savu ēšanas kāri tiksi galā pašas spēkiem. Tam nepieciešams liels gribasspēks, tomēr speciālisti atzīst, ka lielākoties ar to pietiek.
Diemžēl atšķirībā no alkohola vai smēķēšanas tu nevarēsi no ēšanas atteikties vispār. Tas nozīmē, ka jāmācās nevis neēst, bet darīt to saprātīgi. Ja esi individuāla cīnītāja, iespējams, tev palīdzēs ieradumu maiņa. Piemēram, ja esi paradusi pēc darba iegriezties tuvējā ēstuvē, kur gaida karsta pikantas picas šķēle un ledaina kola, maini savu maršrutu uz mājām.
Pie šā paša punkta pieder fundamentāla sava dienas režīma sakārtošana. Centies, lai tajā pēc iespējas mazāk vietas haotiskumam, bet īpašu nozīmi piešķir miegam. Ne velti teiciens – kas guļ, tas negrēko, un vismaz šajā laikā tu neēdīsi, turklāt nepietiekams miegs rada organismam papildu stresu, ko aiz ieraduma atkal mēģināsi dzēst ar dūšīgu paēšanu. …