Cinka izmantošana
Tā kā cinks parastajos apstākļos nereāģē ne ar gaisa skābekli, ne ar ūdeni, tad cinks galvenokārt tiek izmantots tērauda izstrādājumu pārklāšanai ar aizsargkārtu (Cinkošanai) .Daudz cinka izlieto sakausējumos (Misiņš), kā arī akumulatoros.
Sfalerīts ir nozīmīgākā cinka rūda, taču no tā iegūst arī retākus piemaisījumus - kadmiju, indiju, galliju. Nozīmīgu daļu iegūtā sfalerīta izmanto krāsu rūpniecībā, iegūstot cinka baltumu. No dabā sastopamā sfalerīta iegūst arī ķīmiski tīru cinka sulfīdu, kuru var izmantot kā luminoforu. Šādu materiālu, pievienojot tam sudrabu un varu, izmanto televizoru, radiolokācijas iekārtu un oscilogrāfu kineskopu izgatavošanai. Ķīmiski tīru sfalerītu izmanto mirdzošu krāsu izgatavošanai.
Cinka oksīds. To izmanto baltās eļļas krāsas ražošanai, kā arī medicīnā un kosmētikā dažādu ziežu izgatavošanai. Cinka oksīdu izmanto arī par vienu no pildvielām gumijas ražošanā, kā arī saulesbriļļu izgatavošanā.
Cinka hlorīda šķīdumu izmanto metālu virsmas attīrīšanai pirms lodēšanas. To lieto par koksnes konservētāju līdzekli, par kodni krāsošanā.
Cinka sulfātu izmanto audumu krāsošanā kā ari viens no papīra balināšanas līdzeķļiem rūpniecībā. Izmanto arī medicīnā ( acu pilienu izgatavošanā).
…