Garums 1020 km (357 km. Latvijā)
Baseins 87900 km2 (23.970 km ² Latvija) , gada notece 21 km3
Kritums 221 m
Vidējā caurtece 678 m ³ / s
Gada Noteces 21 km ³
Sākas Valdaja augstienē, ietek Rīgas līcī. Augštecē plūst caur vairākiem ezeriem, paplašinās un tek pa labi izveidojot ieleju ar augstiem krastiem. Vietām atsedzas smilšakmens, dolomīti, merģeļi. Gultnē krāces, daudz salu un atteku, sevišķi deltas rajonā.
Kreisās puses pietekas:
Ulla
Dzisna
Labās puses pietekas:
Obola
Dubna
Aiviekste
Ogre
Daugavas hidroelektrostacijas
Lejpus Daugavpils izveidotas 3 ūdenskrātuves. Uz Daugavas upes atrodas trīs HES (hidroelektrostacijas) - Rīgas HES 35 km no upes grīvas Rīgas līcī, Ķeguma HES, kas atrodas 70 km attālumā no grīvas, un Pļaviņu HES, kas atrodas jau 107 km no grīvas. Bija plānots arī celt ceturto HES Latvijā, bet asās kritikas dēļ tas tika atcelts. Baltkrievijā uz Daugavas šobrīd plāno būvēt vēl 3-4 HES.
Dabas parks "Daugavas loki"
Šķērsojot Latvijas robežu, Daugava jau ir 200 m. plata upe. Augštecē Latvijas teritorijā tā plūst starp Augšzemes un Latgales augstieni, veidojot desmit plašus lokus. No Latvijas robežas līdz Daugavpilij saglabājusies Daugavas dabiskā ieleja, kurā atrodas daudzi vērtīgi biotopi. Augu sugu daudzveidības ziņā tā ir viena no interesantākajām teritorijām Latvijā. Skaistās ainavas un daudzie pilskalni rada priekšnoteikumus tūrisma attīstībai. Te ir izveidots Augšdaugavas aizsargājamais ainavu apvidus un dabas parks "Daugavas loki".…