Gaisa padeve
Parasti gaiss tiek padots maisā, pūšot to tam pievienotā caurulītē. Bieži vien šai caurulītei ir pievienots vārstulis, kas nelaiž gaisu ārā, ja tāda nav spēlētājam ar mēli ir jāaiztaisa gaisa caurulīte veicot ieelpu.
Dažās konstrukcijās paredzēta plēšu izmantošana gaisa padevei, vispazīstamākās - tradicionālās īru Ilen dūdas un Ziemeļumbrijas dūdas.
Maiss
Maiss ir hermētisks gaisa rezervuārs, kas ļauj regulēt un uzturēt pastāvīgu gaisa spiedienu, kamēr dūdnieks uzpūš vai piepumpē dūdas spēles laikā. Dūdu maisi parasti tiek izgatavoti no dzīvnieku ādas, reizēm izdaiļoti ar audumu. Atsevišķās zemēs dūdu maisus mēdza veidot arī no citiem atbilstošiem materiāliem - roņu kuņģa vai cūkas pūšļa. Gaisa spiedienu maisā ir nepieciešams uzturēt vienmērīgu, lai panāktu vienmērīgu un precīzu skaņas augstumu.
Stabule
Dūdām visbiežāk ir viena melodijas stabule un viena vai vairākas burdona stabules. Melodijas stabulēm ir melodijas caurumiņi, kurus ar pirkstiem aizklājot ir iespējams izspēlēt melodiju. To skaits var būt dažāds, bet parasti nav lielāks par 9.
…