SECINĀJUMI
Keinsa teorija paredz aktīvu valsts iejaukšanos saimnieciskajā dzīvē. Keinss neticēja pašregulējošam tirgus mehānismam un uzskatīja, ka, lai nodrošinātu normālu izaugsmi, un lai panāktu ekonomisko līdzsvaru ir nepieciešama iejaukšanās no ārpuses.
Keinss secināja, ka sabiedriskās ražošanas un nodarbinātības izmērus, un dinamiku nosaka nevis piedāvājums, bet gan pieprasījums.
3. Keinss apgalvoja, ka paplašinot ražošanu, tiks papildus nodarbināti strādnieki un samazināsies bezdarbs.
4. Ņemot vērā divas pieprasījuma regulēšanas metodes - monetāro un fiskālo, Keinss izvēlas pēdējo.
5. Par sava pētījuma rezultātu Dž.M.Keinss uzskatīja teorijas izveidošanu: „Valstij būs jāietekmē tendenci patērēt: daļēji izmantojot atbilstošu nodokļu sistēmu, daļēji, ar procentu likmes fiksētās normas ieviešanu, un, iespējams, ar citiem līdzekļiem”
6. Ekonomisko procesu valsts regulēšanas efektivitāte, saskaņā ar Dž.M.Keinsa uzskatiem, ir atkarīga no tā vai atradīsies līdzekļi valsts investīcijām, no pilnas nodarbinātības sasniegšanas un no procentu likmes samazināšanas un normas noteikšanas.
7. Jo zemāka likme aizdevumu procentiem, jo lielāks stimuls līdzekļus investēt, tātad palielinās investīciju apjoms, kas savukārt paplašina nodarbinātības iespējas un palīdz pārvarēt bezdarbu.
…