Secinājumi
Ar jēdzienu "temperatūra" parasti saprot ķermeņa (vai vielas) sasilšanas pakāpi, un par to spriež pēc cilvēka sajūtām. Tādējādi var izšķirt dažādas sasilšanas pakāpes: ķermeņi var būt silti, remdeni vai auksti.
Lai Celsija grādus pārvērstu kelvinos vai Fārenheita grādus pārvērstu Celsija grādos lieto termodinamiskās temperatūra skalu jeb Kelvina skalu.
Termometrs ir ierīce gaisa, ūdens, augsnes u.c. temperatūras mērīšanai
Mūsdienās ir daudz dažādu siltināšanas materiālu. Tie ir neopors, fasādes vate, putopolistirola materiāli, akmens un stikla vate, eko vate.
„Jo mājai mazāka energoefektivitāte, jo lielāka maksa par siltumu.” Energoefektivitāte, vienkāršiem vārdiem runājot, ir enerģijas lietderīga izmantošana.
Gaisa temperatūras daudzumu nav iespējams noteikt pēc cilvēka subjektīvās sajūtas, tāpēc jālieto speciāli mērinstrumenti.
Var siltināt divējādi - gan no iekšpuses, gan no ārpuses, tomēr vislabākais veids būtu otrais. Tam ir vairāki iemesli. Ja māju siltina no ārpuses, tad tiek pasargāts arī mājokļa karkass, tāpat netiek sašaurināta mājokļa telpu platība. Mājokļa platība, siltinot no iekšpuses, var samazināties par vismaz 5 centimetriem.
…