SECINĀTS
Ekonomiskā situācija ir pamats labprātīgai fiktīvo laulību noslēgšanai.
Fiktīvās laulības ir tiešs cilvēktiesību pārkāpums, kā arī tās vērtējamas kā noziedzīgs nodarījums, iestājoties kriminālatbildībai Krimināllikumā noteiktajā kārtībā.
Latvija joprojām ir cilvēku tirdzniecības upuru izcelsmes valsts un cilvēku tirdzniecības upuri no Latvijas tiek ekspluatēti ārvalstīs, taču uzlabojoties Latvijas ekonomiskajiem apstākļiem, nākotnē Latvija varētu kļūt par cilvēku tirdzniecības mērķa valsti.
Noslēgto fiktīvo laulību skaita ziņā dominē Īrija un Lielbritānija. Fiktīvo laulību popularitāti šajās valstīs izskaidro vairāki faktori: liberālā pieeja gan laulību reģistrācijai, gan laulības pārbaudei pēc tās noslēgšanas; tās ir salīdzinoši lielas trešo valstu izcelsmes iedzīvotāju kopienas, kuras nodrošina atbalstu fiktīvajām laulībām, piemēram, vervējot.
Raksturojot sodu piemērošanas praksi lietās par cilvēku tirdzniecības noziegumiem un par sutenerismu, no vienas puses to varētu apzīmēt kā stabilu un vienveidīgu, jo vairāku gadu garumā tā galvenokārt ir nosacīta notiesāšana, kas tiek piespriesta neatkarīgi no kvalificējošo pazīmju esamības vai neesamības, apsūdzēto darbošanās ilguma un šiem noziegumiem pakļauto personu skaita, un citiem apstākļiem, kas varētu ietekmēt nosakāmo sodu.
…