Francijas ģeogrāfiskais stāvoklis un klimats
Francija atrodas rietumeiropā. Tās platība ir 674 843 km² Francijai sauszemes robeža ir ar Spāniju, Itāliju, Vāciju, Šveici, un Beļģiju.To apskalo Vidusjūra un Biskajas līcis, kā arī Francijai ir izeja uz Atlantijas okeānu. Kopumā Francijā klimats ir mērens, bet jūtamas ir reģionālās atšķirības. Valsts ziemeļu un rietumu piekrastē vēji no Atlantijas okeāna atnes ļoti mitru gaisu. Laikapstākļi tur ir mainīgi, vasaras ir vēsas, ziema – maiga. Daudz kontinentālāks klimats ir Parīzes apkaimē, reģionā, kuru sauc par Ildefransa|Ildefransu. Šajā teritorijā ir daudz nokrišņu pavasarī un rudenī, bet vasarā dažkārt plosās pērkona negaiss. Francijas austrumos un Centrālā masīva reģionā ir lielākas ziemas un vasaras temperatūru starpība. Valsts dienvidos, bet īpaši dienvidaustrumos (Provansā) dominē siltais Vidusjūras klimats. Gaisa temperatūra vasarā mainās robežās no 17 C līdz 29 C, un ziemā ļoti reti nokrīt zem 0 C.Francijas teritorijā ir vienmērīgs nokrišņu sadalījums.
Administratīvais iedalījums un pārvaldes forma.
Reģioni tālāk tiek iedalīti 100 departamentos. Departamentus numurē, pārsvarā alfabēta kārtībā. Šos numurus izmanto, piemēram, pasta kodiem, automašīnu reģistrācijas numuriem.
Reģioni tiek iedalīti 342 arondisementos. Šīm teritoriālajām vienībām nav vēlētu varas orgānu.
Nākamā iedalījuma vienība ir 4 035 kantoni kuru funkcijas arī ir ierobežotas.
Smalkākā Francijas administratīvā vienība ir komūna kurām ir vēlēti pārvaldes orgāni. Francijas pārvaldes forma ir Unitāra prezidentāla republika.…