Izmantošana
Fotostrāvas stiprums ir proporcionāls gaismas plūsmai, tad fotoelementus izmanto fotometriskiem aparātiem, piemēram, luksmetrs (apgaismojuma
mēraparāts) un fotoelektriskais eksponometrs.
Ar fotoelementu var pārveidot gaismas plūsmas svārstības atbilstošās fotostrāvas svārstībās.
Šo parādību plaši izmanto skaņu kino un televīzijas tehnikā (caur kinofilmas skaņas celiņu izgājušās gaismas plūsmas izmaiņas tiek pārveidotas atbilstošās fotostrāvas svārstībās, kuras, pēc pastiprināšanas pārveido reproduktora skaņas svārstībās.
Sevišķi liela nozīme fotoelementiem ir ražošanas procesu telemehanizācijā un automatizācijā. Apvienojumā ar elektronisko pastiprinātāju un releju, fotoelements ir neatņemama automātisko ierīču sastāvdaļa, kas, reaģējot uz gaismas signāliem, vada dažādu rūpniecības un lauksaimniecības iekārtu un transporta mehānismu darbu.
Iekšējais fotoefekts tiek izmantots vēl vienā fotoelementu paveidā – pusvadītāju sprostslāņa fotoelementā (pusvadītāja un metāla kontakta vietā izveidojas sprostslānis, kuram piemīt vienvirziena vadītspēja – tas laiž cauri elektronus tikai virzienā no pusvadītāja uz metālu). Sprostslāņa fotoelements gaismas enerģiju tieši pārveido elektriskajā enerģijā.
Elektrona izejas darbs no metāla oksīda ir 3,4 eV. Uz oksīdu krīt starojums, kuru fotonu enerģija ir 3,9 eV. Cik liela ir no oksīda izsisto elektronu maksimālā kinētiskā enerģija?
…