Ārīgai lietošanai granātkoka ziedus aplej ar karstu ūdeni, ietin auduma salvetē vai marlē un liek kompresēs uz sāpošām vietām, piemēram, brūcēm un locītavu slimībām. Mutes dobuma un rīkles gļotādas iekaisuma gadījumos lieto granātābolu sulu, atšķaidītu ar vārītu ūdeni vienādās daļās, un skalo mutes dobumu vairākas reizes dienā.
Atsevišķi pētījumi arī parādījuši arī tā pozitīvo ietekmi cīņā ar krūts un prostatas vēzi, leikēmiju, kā arī audzēju rašanos (laboratoriju dzīvniekiem).
Daudzi speciālisti uzskata, ka granātāboli palīdz aizkavēt vēža šūnu veidošanos, jo granātāboli satur lielu daudzumu antioksidantu, kas palīdz aizsargāt organismu no brīvo radikāļu veidošanās, kuri savukārt izraisa šūnu bojāšanos, vājina imūnsistēmu un veicina dažādu slimību attīstību, tostarp ļaundabīgu audzēju. Ir pētījumi, kas rāda, ka granātābolu sulas dzeršana ik dienu palīdz palēnināt prostatas vēža attīstību.
Pēc Deivida Servena - Šreibera (MD, PhD) domām granātābolu sulai piemīt pretiekaisuma un antioksidanta īpašības, tā spēj ievērojami palēnināt vēža, tostarp priekšdziedzera vēža, attīstību pat tā visagresīvākā formā. Ja granātābolu sulu dzer pa glāzei brokastīs katru dienu, tā par 67% palēnina jau izveidojušos priekšdziedzera vēža attīstību.
…