Turklāt, Indijai ir jūras robeža dienvidrietumiem ar Šrilanku, dienvidos Maldivu un Indonēzijas dienvidaustrumos. [3] strīda teritorijas Džammu un Kašmiras ir robeža ar Afganistānu.
Ģeogrāfiskais stāvoklis
No Ķīnas valsti atdala Himalaju kalni. Gar līdzenumu ,kas Himalaju pakājē plūst lielā upe Ganga. Tā tiek uzskatīta Indijā par svēto upi.
Platība - 3287000 kv km
Iedzīvotāju skaits - apmēram 1 miljards cilvēku.
Augstākais punkts virs jūras līmeņa - Chogori ziemeļos (uz robežas ar Ķīnu) (8611 m).
Lielākās pilsētas: Bombay (Mumbai), Kalkuta, Delhi, Madras (5mln.)
Klimats, dabas apstākļi
Ziemļindijā un Deli Vidējā janvārī temperatūra ir 13 grādi un 33,6 grādiem jūnijā. Dienvidu Indijā, Trivandrum ( štata galvaspilsētas Kerala), vidējā janvāris temperatūra ir vienāda ar 26,8 grādi un maijā 28.4. Ziemeļu Indijā Deli ziemā temperatūra varsamazināties līdz mīnus 1-2 grādiem un paaugstināties karstā sezonā līdz 48 grādiem ēnā. Dienvindijā , piemēram pēkšņas izmaiņas temperatūrā nav vērotas
Ir ārkārtīgi nevienmērīgi sadalīts lietusgāzes Indijā. Tādējādi rietumu daļā Radžastānā Džaisalmeras rajonā vidēji 90 mm nokrišņu, valsts austrumos. Cherapundzhi (Sh. Megalayya) nokrišņu sasniedz 11 mm th.
Laiks ziemā diezgan paredzama: lielākajā daļā skaidras zilas debesis un spīd saule, ziemeļos no Himalajiem izveidohas sniega sega,kas padara šīs vietas attālos rajonos nepieejamus apmeklēt, un dienvidos un austrumos, dažreiz ilglaicīgas lietusgāzes.
Vasaras ilgst no aprīļa līdz jūnijam, kad ir siltuma un sausumu, pārpilnība, bet piekrastes rajonos vasaras. Šajā laikā, īpaši labs apmeklēt Kašmirā un kalnu kūrortiem
Indijas ziemeļaustrumos - visvairāk lietus vietā uz Zemes (aptuveni 12000mm nokrišņu gadā). Musons sākas no rietumu krastiem maija beigās. Un tālāk uz dienvidrietumiem musonu gar pārējo valsti - jūnijā un septembrī.…